Ma&Ae Skrevet 27. august 2006 #1 Skrevet 27. august 2006 Vi har bestemt oss for at hvis det kommer en jente skal hun hete Annichen/Anniken Hvordan bør det skrives?? Også skal hun ha et mellomnavn, Enten Emilie eller Elise.. Hva syns dere passer best?? Jeg syns Emilie er ille nydelig, men så heter min farmor Elisabeth, hadde vært litt koselig å kalt henne opp etter sin oldemor å da...?? HJELP!!
Lystpåentiljeg Skrevet 27. august 2006 #2 Skrevet 27. august 2006 Jeg synes Anniken var finest. Men jeg synes faktisk navnet står best alene jeg da. Skal ikke være så lett!
ღVi treღ og en liten spire Skrevet 27. august 2006 #3 Skrevet 27. august 2006 jeg liker Anniken best og mellom navn elise. er veldig fine navn. mn syns ikke fornavnet klinger så bra med mellom navnet.. men slik blir man vant med etterhvert.. vi har valgt langt fornavn og langt mellomnavn, klinger bra, men er tungt å si, så bruker bare fornavnet, og når jeg blir sint så skal jeg bruke/rope jeg hele navnet:( hehe
Snupidupi Skrevet 28. august 2006 #4 Skrevet 28. august 2006 Anniken Elise syns æ va finast Dåkk e nu så heldi som har funnet navn.. har ingen ide om ka den lille skal heite... Men vi finn vel på nåkka etterkvært...
mensana Skrevet 28. august 2006 #5 Skrevet 28. august 2006 Anniken. Helt klart. Anniken Elise er det som er lettest å si (for meg, hihi). - og veldig nydelig! Anniken Emilie synes jeg rett og slett ikke passer så godt. Anniken Elisabeth er tungt, men går. Er veldig glad i "Elisabeth" selv! - Elise er også ett av mine favorittnavn, men utrolig poppis her på Vestlandet. Det var tre Eliser i klassen til minsten! (1.klasse i år) Elisa er en nydelig variant av Elise.
Smiley og Camilla Skrevet 28. august 2006 #6 Skrevet 28. august 2006 Det lureste er nok anniken rett ut. Så slipper du å måtte stave navnet for andre hele tiden. Heter selv Chanette, og må stave navnet for så og si alle. Kan bli litt slitsomt i lengden :-(
*Lucia* Skrevet 28. august 2006 #7 Skrevet 28. august 2006 Anniken Elise, eller bare Anniken! smiley, du hadde forresten et k jempe fint navn!!! :-)
Ma&Ae Skrevet 28. august 2006 Forfatter #8 Skrevet 28. august 2006 Tusen takk for mange svar!! Nå blir det nok Anniken Elise:) Vi skal ha dobbelt-navn fordi at vi har det på førstemann, men blir nok til at vi bare bruker det ene navnet på nr to også, sånn som vi gjør på nr en.
AMINE Skrevet 28. august 2006 #9 Skrevet 28. august 2006 Ja, helt enig. Anniken Emilie ble for tungt. Anniken Elise er mye penere:-) Hvis dere tenker på oppkalling, og skal bruke det ene navnet likevel, så synes jeg faktisk Anniken Elisabeth var enda penere igjen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå