Gå til innhold

Reise med flasker


Anbefalte innlegg

Mine tvillinger får en flaske med MME om dagen. Vi skal ta danskebåten til Copenhagen og overnatte der i 2 netter før vi ta båten tilbake. Vi blir borte i 4 netter så det blir 8 flasker til sammen. Jeg kan selvsagt bare ta 8 flasker med oss, men lurte på om noen hadde tips for vasking/ koking av flasker i hotel/ på båt.

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6063310-reise-med-flasker/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg var i usa med snuppa da hun var 3,5 mnd i 10 dager. Jeg hadde ikke mulighet til å koke flaskene på hotellrommet, så jeg kjøpte oppvaskmiddel og oppvaskbørste og vasket dem for hånd i vasken. Hadde med meg de flaskene jeg har og det er seks stykker. Jeg har ikke kokt flasker siden det, for jeg så et intervju med jordmor Siri på tv og hun sa at det ikke er nødvendig å koke flasker. Det viktigste er å få vekk melkerester og det gjør man ved å vaske de. God tur.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6063310-reise-med-flasker/#findComment-6066193
Del på andre sider

Eg pleier å sterilisere flasker når eg er heime, men er ikkje så nøye på det no når lillegutt er eit halvt år.

Men uansett... då vi tok danskebåten så hadde eg med meg oppvaskbørste og zalo, og vaska flaskene på badet i lugaren. Kokte dei ikkje.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/6063310-reise-med-flasker/#findComment-6135839
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...