Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei dere!

 

Jeg er gravid i sjette uke (er det ikke det da, 5 + 2?), og har et lite spm til dere. Vi har akkurat skaffet oss en kattunge, og nå leser jeg overalt at katter kan smitte oss gravide med et virus som kan være skadelig for fosteret!

 

Kan noen hjelpe meg litt?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jepp, kan hjelpe.

Har en pus selv. Du må gjerne kose og ordne med pusen din. Vask hendene ofte. Du må være veldig forsiktig med avføringen. Fint hvis noen kan ta kasse og sånn for deg. Hvis ikke så bør du kjøpe deg hansker.

Skrevet

Jeg har lest litt om dette på nettet selv, siden vi har en liten kattepus selv. Hvis avføringen til katten din blir liggende mer enn to døgn er det større risiko for å smittes. Det er kun via munnen man kan bli smittet! Bruk spade eller hansker, og vær nøye med håndhygienen!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...