scubagirl med scubababy Skrevet 21. august 2006 #1 Skrevet 21. august 2006 Hei Julie... Vi har valgt en Wheaten Terrier.. Jeg har hatt det slaget før for flere år siden. Min samboer har kun vært "barnevakt" for en slik hund. Men vi er ved godt mot... Mammaen til valpen er 3 år, og det er hennes første kull. Det ble 5 valper, 3 tisper og 2 hanner. Det skal bli livlig og fint med en hund i huset. Da får vi oss masse gå-turer og frisk luft... Du da? Hva slags hunder har dere?
*Julie* 4pp Skrevet 21. august 2006 #2 Skrevet 21. august 2006 Har Alaskan malamutter... trekkhunder, så kjører slede om vinteren. Kjempeartig. Er ute hele dagen, så får masse frisk luft og trim. (Hundene står jo også ute hele året) Skal dere ha en tispe el hanne da? Vi har en valp på 12 uker nå... det er så kos;)
scubagirl med scubababy Skrevet 21. august 2006 Forfatter #3 Skrevet 21. august 2006 Det er en hanne vi skal ha... Tispene var dessverre lovet bort før vi ringte. Tisper er jo mest ettertraktet da... Men det blir like koselig med en hanne. Det er hanne jeg har hatt tidligere også, så derfor hadde det jo vært koselig med ei tispe denne gangen. Vi har tenkt å ha han som et familiemedlem. MEN han skal ikke få lov å ligge i sofaen eller senga... om du skjønner hva jeg mener... Så valpen din er 8 uker eldre enn den vi får da... Da kan jeg jo spørre deg om tips og råd vedr. oppdragelse da kanskje??
*Julie* 4pp Skrevet 21. august 2006 #4 Skrevet 21. august 2006 Det må du bare gjøre ja... Vi har forresten 50/50 med tisper og hanner og jeg synes det er "fordeler og ulemper" med begge deler... Vi har det slik for at det skal bli balanse i flokken.. Men det er jo så forskjellige meninger om det uansett, så det er bare å prøve og erfare... Vi har en liten innehund også, og han er litt av en sofagris... Ok da, han ligger i senga noen ganger også. Huff, nå var det sagt. Bortskjemt er han!!!! Han er forresten halv terrier (jack russel), men styrer showet, selv om han er minst;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå