Anonym bruker Skrevet 21. august 2006 #1 Skrevet 21. august 2006 Når tar dere urinprøve? Jeg mener å ha lest et sted at det skal være morgenurin, men i en bok søsteren min hadde sto det at urinen ikke skal være for lenge i glasset. Jeg skal til JM kl 14 i dag, og lurer derfor på om jeg skal tisse på glass nå eller senere...
Anonym bruker Skrevet 21. august 2006 #3 Skrevet 21. august 2006 Det vanlige er å ta morgenurin, så bare tiss du.. :-)
Anonym bruker Skrevet 21. august 2006 #4 Skrevet 21. august 2006 på sia til legekontoret mitt står det at om har timen sein på dagen bør prøven oppbevares i kjøleskap
Gjest Skrevet 21. august 2006 #5 Skrevet 21. august 2006 tror ikke det betyr så mye berre man opbevarer den kjøligt. Jeg tisset på glasset rett før jeg skulle til jordmor kl. 12.00. Det var ikke morgenurin
Mrs. Bouquet Skrevet 21. august 2006 #6 Skrevet 21. august 2006 Jeg tok morgenurin og oppbevarte den i kjøleskapet noen timer. Når jeg skulle ta den ut var den blitt helt merkelig. Kastet denne og tok en ny jeg. Denne var helt normal på prøven. Så nå tør jeg ikke å oppbevare den i kjøleskap, noen som vet 100% hva en skal?
Anonym bruker Skrevet 21. august 2006 #7 Skrevet 21. august 2006 Takk for svar. tror også jeg har lest at den ikke skal stå for kaldt. Satte den inn i kjøleskapet for 2 min siden, men tok den ut igjen nå. Hm... Det er heldigvis ikke 30 varmegrader inne i dag, så jeg satser på at den klarer seg i romtemperatur jeg.
Anonym bruker Skrevet 21. august 2006 #8 Skrevet 21. august 2006 Jeg har spurt både lege og jordmor og fått beskjed om at det SKAL være morgenurin (ellers er det ikke sikkert alt slår ut - siden den da er utvannet), og den skal oppbevares kjølig.
rødhette* Skrevet 21. august 2006 #9 Skrevet 21. august 2006 Årsaken til at morgenurin er best, er fordi det du har spist kan påvirke urinprøven ellers, f.eks. sukkerinnhold i urinen. Derfor er det best å bruke urin fra første toalettbesøket på morgenen, før du har spist noe.
Anonym bruker Skrevet 21. august 2006 #10 Skrevet 21. august 2006 urinprøven skal oppbevares i kjøleskap, ja.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå