Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Nææææh... tre dager ekstra....det samme skjedde med meg,

 

Mange eggposer, men de var litt små. Bare 10- 12 mm. Det er jo ønskelig at disse blir opp mot 18-20mm. Så tre dager til på gonal-f, og det med økt dose. Så det blir nok uthenting på onsdagen.

 

Gjorde jo en kjempebrøler i dag. Reiste fra lommeboka på jobben. Oppdaga ikke dette før jeg var nesten i Haugesund, og det er 1,5 timer kjøring hjem igjen. Ja ja tenkte jeg. Hadde en tjue- kroning liggende i bilen, så jeg fikk jaffal betalt for parkeringen.

Spurte om ikke Grete (hun som skriver ut listene, og reseptene) om ikke hun kunne skrive en lapp til sykehuset om at jeg måtte få regning på beløpet. De er ganske strenge på dette der ute. Men det gikk ganske så greit så. Nye medisiner, for 3200 denne gang. Heldigvis skal vi få refundert hele beløpet, da vi er forlengs kommet over 15000.

 

Så nå blir det ny tur til Haugesund på mandag, har time kl 11:00.

Ser deg kanskje der da.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5971548-ul-idag/#findComment-5975377
Del på andre sider

Akkurat ja:)

 

Ikke godt å tankene overalt akkurat nå nei:) Vi går til gyn her nede vi, sånn at vi slipper unna en tur til Haugesund. Er igrunnen ganske greit det, så jeg skal ikke ha mer ul før de skal hente ut på onsdag.. skal være i Haugesund kl 0800! Må tidlig opp ja, så det blir en lang dag..Har du fått noe kl på onsdag?

 

Mine egg var alt fra 10,5 til 14,5, så litt av hvert. Men de har ikke vært så bra tidligere, så vi håper det er ett godt tegn:)

 

Godt de var behjelpelige ang glemt lommebok, regner med at de er vant med litt av hvert. Vi er jo ikke helt stabile for tiden:)

 

Kanskje vi sees onsdagen da, full av nerver:) Liker ikke å hente ut de eggene, synes det er pyton.

 

Klem

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5971548-ul-idag/#findComment-5975551
Del på andre sider

Annonse

Det hender det er gyn her inne og (innerst i Ryfylke) men det er sjelden, og da kommer de som regel fra Haugesund. Synes det er greit med en Haugesundtur.

 

Må tidlig avgårde vi og på onsdagen. Mannen skal ta et fly til Oslo på formiddagen. Så jeg spurte om ikke vi kunne slippe til tidlig. Det sa de gikk helt iorden. Han må bare levere først, så kan han reise. Det blir en laaaaang dag. Må kjøre hjem alene, så jeg får ta med meg ei bok den dagen, da det kan bli en stund før jeg kan bevege meg innover med bil. Men det er jo deilig å bare ligge og slappe av. Var litt for ivrig etter å komme hjem sist. Følte meg i passe god form og, men det endte med at jeg ble drit dårlig på vei hjem. så denne gang skal jeg bare slappe av og kose meg skikkelig.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5971548-ul-idag/#findComment-5975719
Del på andre sider

Ja, det er nok best å ta det med ro.

 

Sist gang fikk jeg petidin sprøyte istedenfor tabletter, for jeg hadde så vondt første gang + at jeg ble dårlig. Det var mye bedre, kjente ikke fullt så mye, og var klar i hodet hele tiden. Men jeg hadde nok ikke kunne kjørt bil uansett.. Og det er jo bare å slappe av, du kan jo ikke gjøre så mange sprell når du kommer hjem uansett.

 

Synes de er veldig hyggelige der oppe, men nå har vel dr Hausken sluttet?? Har vel startet egen praksis, det er han vi har hatt de gangene vi har vært der. Litt spent på hvem det er nå, han var så vanvittig hyggelig/koselig/rolig osv osv.. Har du hatt noen andre?

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5971548-ul-idag/#findComment-5976063
Del på andre sider

Hei.

Jeg har vel vært borti de fleste som arbeider der, tenker jeg. Som regel har det vært dr. Schwennicke som har undersøkt meg. Han er veldig koselig og flink. I dag var det en som heter Holst Larsen (han var vel der når du var der og idag??).

Samtalen og forundersøkelsen var det Hausken som gjorde. Han likte jeg dårligere enn de to andre, han virker litt arrogant, men dog flink i det han holder på med. Kolvik har forresten også undersøkt meg. Sist var det Holst Larsen som hentet ut eggene, Kolvik som satte egg tilbake. Idag var det igjen H.Larsen som undersøkte meg, spennende å se hvem som er på jobb neste uke.

 

Damene er jo så kjekke, særlig Aagot. Så er det en annen dame med på uthentingen. Grete tror jeg. Hun strøk meg på kinnet sist, og var så grei og oppmuntrende.

(Da vi fikk satt egg tilbake sist, 2 stk, lovte hun at hun skulle komme å sitte barnevakt. Så det skulle nå ikke stå på det ihvert fall!!!)

 

Spennende på onsdag gitt. Kan nesten ikke vente. I mellomtiden får vi være flinke høner og gjøre klar for verping.

 

Klemmiss :-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5971548-ul-idag/#findComment-5976491
Del på andre sider

Jeg var i Stavanger idag, hos en som heter Johan Bergh. Haugesund har knyttet til seg 4 gynekologer i dette distriktet, for å lette litt på trykket. Så sist var vi hos en annen i Sandnes. Første forsøket var vi i Haugesund på UL hos en dame, hun likte jeg ikke.Tror og hun heter Grete(lyshåret slank dame) og Ågot er kjempekoselige. Grete har vært med hver gang på egguttak og innsetting(en gang), veldig flink å trøste.

 

Denne høna har tatt seg fri idag, og det er herlig å bare tenke på meg selv. Ingen som forventer noe av meg.. Også helg i vente:)

 

Nyt helgen, så snakkes vi vel her inne innimellom..

 

Tjooghei:)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5971548-ul-idag/#findComment-5976729
Del på andre sider

God helg, tjooghei.

 

Nyt stillheten og freden og roen. På onsdag braker det løs, og da trenger vi alle krefter vi kan samle opp denne helgen.

 

Jeg vant en flaske vi igår, på grillparty. Men tror jeg lar det være ikveld, selv om det skulle smake godt. Tar heller litt brus/ cider i glasset. Holder meg helt unna alkoholen så lenge jeg er stikker.

 

Helgen skal nytes i fulle drag.

 

Snakkes mer etterhvert.

 

Klemmiss :-)

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5971548-ul-idag/#findComment-5976904
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...