Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Er det flere som sliter med hodepine? Jeg er i uke 15+2, og har vanligvis aldri vondt i hodet. I løpet av disse ukene har jeg vært ganske ofte plaget med hodepine, og denne siste uka har jeg til og med våknet om nettene og vært kvalm pga hodepinen. Jeg har vært på jobb hver dag - tar en paracet når smertene dunker i hodet mitt, men håper jeg slipper å ha det sånn lenge. Er sykepleier selv, så jeg har sjekket blodtrykket og det er helt fint. Jeg spurte overlegen på jobben min om det var vanlig med hodpine i svangerskapet, han svarte: "du har jo pådratt deg en uhelbredelig tilstand hvor den eneste kuren er fødsel, så det er bare å bite tenna sammen. Ta en paracet når ting blir for ille" :-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5963991-vondt-i-hodet/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hallo ; )

Huff...så kjipt!! Jeg har ingen gode ideer eller lignende erfaringer,,,,MEN siden jeg kjenner deg vil jeg bare sende MASSE gode tanker og ønske deg god bedring!

Håper inderlig at denne Dr.H........ tar feil ; ) og at det snart går over.

Ta det med ro og sykemeld deg hvis det ikke gir seg. Ingen grunn til å stresse nå, i allefall ikke i ditt yrke.

God klem fra meg

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5963991-vondt-i-hodet/#findComment-5964233
Del på andre sider

Hei

 

Jeg har også vondt i hodet. Er 15+5 og hatt det i ca ei uke. Blodtrykket mitt er også normalt, men det er visstnok vanlig med hodepine pga alle hormonene. Jeg har blitt sykmeldt i noen dager, og synes det er mye bedre når jeg får tatt det rolig og sovet masse.

Like greit, synes jeg, får ikke gjort noe særlig på jobb likevel når hodet banker som verst. Og jeg synes kanskje ikke dette er tiden for å bite tenna sammen....Håper du føler deg bedre snart!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5963991-vondt-i-hodet/#findComment-5964378
Del på andre sider

Ja, det er riktig. Her på bygda treffes vi på torget ser du , )

Bare bra her, har vært på kontroll i dag og alt er som det skal. Endelig bare 2 måneder igjen, det gjør ikke noe....

Jeg går hjemme om dagen, men fyller dagene litt opp med cafeturer og venninner på besøk. kan ikke innta sofaen,,,det er bare deprimerende!

Skulle gjerne vært på jobb men formen sier generelt nei!

Bra med deg sånn bortsett fra hodepine håper jeg!!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5963991-vondt-i-hodet/#findComment-5964586
Del på andre sider

Har samme probleme. Har migrene hodepine som kommer som oftest på formid, og blir gradvis verre utover dagen. Er også sykelpeier, og legen hos oss mente også det ikke var noe forklaring, eller noe å gjøre med, så lenge jeg ikke ville ta noe for det.. utenom en paracet av og til. Bt og hb er jo helt fin.. kjipe grier..

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5963991-vondt-i-hodet/#findComment-5964589
Del på andre sider

Annonse

Hei:) jeg hadde vondt i hodet fra ca uke 13 til uke 20 sist gang jeg var gravid... helt grusomt... Men det er hormonene.. det som hjalp på meg var å spsie noe søtt hver gang jeg merket at det kom snikene... en sjokoladebit eller noe... det hjalp meg ihvertfall.. så sier de ofte at de som venter en gutt har mye vondt i hodet:) stemte på meg sist:)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5963991-vondt-i-hodet/#findComment-5964605
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...