Gå til innhold

Fullamming vs grøt - mitt lille dilemma


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min lille jente på 4,5 måned har alltid sovet godt på natta frem til hun var 3,5 måneder. La seg 19.30 og fikk nattmat kl 4-5 og sov videre til 6-7. Så kom hun inn i en fase med puppenekt på dagen - og spiste desto mere på natta - 4 ganger!!! Jeg holdt på å bli sprø etter å ha vært bortskjemt så lenge. Fikk etter et par uker henne til å spise mere pupp på dagen, men våknet allikevel 3-4 ganger på natta. Etter samråd på helsestasjonen ble vi enige om å prøve litt grøt. Jeg har nå gitt henne litt grøt på kvelden (blir mest søl) i en drøy uke, og hun våkner ca kl 1-2 og får pupp, og sover videre til 5-6, og da er det god morgen! Gjesp!

 

Jeg hadde egentlig mest lyst til å fullamme til 6 måneder, og nå som puppenekten på dagtid har avtatt noe lurer jeg på om jeg bør kutte teskjeene med grøt om kvelden og bare kjøre på med pupp, eller om det lønner seg å fortsette å gi grøt slik at hun blir vant til å spise - hun er langt fra oppe i full porsjon ennå. Men, vil hun da våkne mere på natta igjen? Hmmmm....

 

Hva ville dere andre damer ha gjort i denne situasjonen. Fortsette med smaksprøver på grøt eller kutte ut grøten en drøy måned å begynne på igjen da?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Er slett ikke sikkert det blir mer våkning om natta om du kutter ut grøten. Jeg hadde gitt det et forsøk i alle fall. Jeg må innrømme at fire ganger med pupp om natten for en på 4,5 mnd ikke høres urovekkende mye ut heller da. Det er jo snakk om 10-11 timer, og særlig da hvis hun har spist lite på dagen... Hun har heller sovet veldig mye om natten tidligere ;)

 

Har du mulighet til å heller sove litt på dagen når hun gjør det?

 

Kjempeflott at du er innstilt på fullamming til 6 mnd. Jeg tror du greier det om du bare innstiller deg på å leve litt i jenta sin rytme framover.

Skrevet

Uff, så at innlegget ble litt kritisk i tonen her kanskje - var slett ikke meningen. Jeg greide å sitte opp litt for lenge i natt og er trøtt - og kan bare skylde meg selv denne gangen ;)

Skrevet

Jeg ville byttet grøten til formiddagen når dere begge er opplagte, i 11tiden kanskje? De er ofte matleie i denne alderen. Prøv også å spise en del hvitløk, det liker barna! Evt annet som smaker annerledes, da smaker melken annerledes. Fersken?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...