Gå til innhold

lita78


ღventer på lykkelitenღ

Anbefalte innlegg

Lenge siden jeg har sett deg her nå,hvordan går det?

Håper du hadde en fin hyttetur og fikk slappe av litt fra prøvingen,regner med du er i gang igjen og spiren sitter spikra snart!:-)

Skal tenke glade tanker og krysse alt som kan krysses for deg!!:-)

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei , hei!

Aldri langt unna, jeg! Her går det fint. Er godt og vel over skuffelsen da TR var forsinket. Hun har stukket av igjen, og jeg er i full gang med å jobbe med at hun blir der hun er nå;) Tester ikke for å finne el, men regner med at den er i løpet av nærmeste framtid..

Hadde det fint på hytta. drakk masse vin, fiska og kosa oss. Trivelig å komme bort litt.

 

Du da? hvor langt er du i syklusen? El-tider for deg også eller? Ekstra spennende for deg denne pp, da, sålenge egglederen er "ekstra" åpen nå.

xxxxxx

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5899904
Del på andre sider

Hei igjen!

Har hatt besøk av familen i helgen så det er blitt lite bimming på meg.

Godt å høre fra deg og at du er i gang igjen:-) Ja vi må prøve å holde kontakten:-) Spennende å følge med deg når vi begge har bare en eggleder.

Ja jeg er inne i "go perioden" :-) har den berømte EL en i dag,så i natt MÅ vi prøve.Er litt redusert begge to for vi var på byen i går kveld.Typisk når det virkelig gjelder så er det ett eller annet!!

Hvordan ligger du an i syklusen? Du venter vel EL du også snart....?

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5913885
Del på andre sider

Ja jeg tror jeg har el nå i disse dager. er ikke sikker, for jeg tester ikke. Har tester liggende, men jeg glemmer det(?) Har normalt syklus på 26 dager (29 den siste da men..) Siste tr kom 2 august (?? en onsdag hverfall..). Venter IKM ca 28 aug...ca 14 dager tilbake blir....i morra!!!! Hmmm. hadde sex natt til i går. Bør nok ha meg litt i kveld da?? eller?? er du god på detta? stemmer beregningene mine tror du?

 

Hvor lang er syklusen din??

 

På byen i går, ja. Det misunner jeg deg. Jeg satt hjemme alene (selvalgt det da...), men gubben var på fest. Håper ikke svømmerne er ødelagt;))

 

Har du ferie, eller venter det jobb i morra?? Jeg har fri i morgen. deilig å sove lenge på mandag. Må vel være litt husmor. Og sikkert en liiiten tur innom her. Blir hekta!!

Kos deg i kveld!! Satser på at det sitter nå!!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5914896
Del på andre sider

Annonse

Ja det virker som det stemmer de beregningene dine,er ikke så god på dette jeg heller.Hååååper det klaffer denne gangen:-)

Vi måtte stå over sexen i går kveld pga at typen har fått feber:-( Gu så kjedelig !Var en smule skuffa ja.Hadde EL og alt jaja.Har jo hatt en god del sex i det siste så jeg har ikke gitt opp håpet:-)

Syklusen min ligger på rundt 28-33 dager,ustabil.Siste var 33 dager så mensen kommer rundt 26 aug.Eller rettere sagt:den kommer ikke da! Jeg begynte på jobb igjen sist mandag,var kjedelig men penger må man ha.

Vi snakkes,kos dere masse i kveld da!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5925233
Del på andre sider

Lurer på en ting lita78,som du sikkert har fått med deg nå:-) så kommer tr om ca 10 dager,vet nå aldri det der helt sikkert selfølgelig,men siden det er en stund til kan det vel ikke være tr smerter heller?jeg er sikkert helt på styr nå!?!Blir jo helt smårar av denne ventinga!! men i går kjente jeg stikkinger på høyre side.Hadde jo el på søndag.Hva tror du det kan være?

Vet du om du hadde el i går eller? Håper dere tok dere en runde for sikkerhetskyld:-)

Ser at du venter tr 2 dager etter meg!! Det blir jo spennende å se hvordan det går:-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5940963
Del på andre sider

Hmmm ikke godt å si.... jeg kjenner også stikkinger av og til. Kan det være at el er litt forsinket da?? tror noen kjenner sånne ting da, men detta har jeg ikke peiling på. 10 dager igjen er vel litt tidlig å kjenne symptomer på graviditet, men man vet aldri. noen påstår å kjenne det fra befruktning...man kan jo håpe. Håper ikke det er tr hvertfall, det er vel også vel tidlig!

Jeg har nå klart å gå kvalm fra FØR el jeg nå....snakk om surring. He he ;-) En blir smårar ja;-)

Utrolig surt at tiden etter el går så sakte....uendelig sakte!! Håper jeg hadde el i går. tok en runde både søndag og mandag. får se om jeg kan lure han i kveld også (satser på hver dag, jeg...)

 

Så artig at vi venter tr med så kort mellomrom! Blir så spennende....

 

vet du om den ene eggstokken har tatt over el, slik at sjansen er der hver pp??

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5941561
Del på andre sider

Ja kan jo tyde på at el er forsinket.Har på følelsen at vi ikke fikk til noe denne mnd.Hadde tross alt bare sex 3-4 ganger FØR forventet el,og visst den i tillegg er forsinket så skal det vel noe til.Uff litt deppa men håper enda!Tiden snegler seg avgårde ja,vanskelig å tenke på noe annet for tiden.

I dag er jeg hjemme fra jobb,har feber og vondt i halsen,og ikke minst forkjøla.Herregud så kjedelig altså. ( Jeg er DEN negative i dag;-)

 

Har du prøvd deg inne på spåsidene eller? Jeg er litt overtroisk:-) eller litt desperat der og da kanskje?!? hehe.så jeg tok å spurte nattinatt om når hun trodde vi fikk det til,og hun svarte at det ikke kunne være lenge til,så ut som jeg var gravid eller så ble jeg det i september...jaja sikkert tenkte jeg,tror ikke det før jeg ser to blå...

Ble jo litt oppmuntra der og da men så tar jo fornuften over etter hvert:-)

Jaja får se om det stemmer.

 

Jeg vet faktisk ikke om den ene eggstokken har tatt over, glemte å spør legen om det.Det er vel kanskje derfor jeg tar blodprøve hele tiden.skal inn og ta i morra.Da sjekker de om jeg har hatt el, norm.stoffskifte osv.

 

Det er bra at dere prøver hver dag,sjansen er større da.

For vi vil ikke ha tanta på besøk neste uke!!

Stå på!

 

Klem

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5961456
Del på andre sider

Hei på du igjen!!

Æsj, så kjedelig å være syk...ikke rart man blir negativ. Men opp med humøret! det er vel når man tror man ikke får det til, det kan skje, ikke sant?? Ting kan skje!!

Hmmmmm spåsiden har jeg ikke prøvd. Har hørt om flere som er spådd av nattinatt. Kanskje forsøket verdt? Uansett ikke skadelig å få mer positive tanker. jeg tror det er bra. Håper hun har rett i ditt tilfelle da!! Hva måtte du gi av opplysninger??

 

Sitter her og er trøtt. vært en lang dag på jobb, og har mest lyst til å slenge meg ned på sofaen. Men nå kommer det en venninne snart, så da blir det vel litt kaffe:))

 

Vi snakkes!!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5965514
Del på andre sider

Du er alltid så positiv! TAKK! Trengte det:-)

Blir nok jobb på meg i morgen også,skal iallefall prøve å komme meg opp av senga først og fremst!Feberen er vekk så det går nok bra.

 

Nei altså det jeg skrev til nattinatt var f.datoen min og samboeren.

og et spm.om hun kunne "se" graviditet på oss snart.

Ja du må prøve,skader ikke det! Tok en stund før jeg fikk svar så du må kanskje vente litt eller bare dytte opp så hun ser deg.

 

Kos deg i kveld:-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5965737
Del på andre sider

Annonse

Fått svar nå?Ja det er litt spennende det der.

Jeg har vært og tatt blodprøve på legekontoret,det er vel sånn at gyn. ringer om det skulle være noe? For sist jeg var inne på gyn fikk jeg bare en innkallelse i januar igjen for sjekk og eventuelt prøverør.Hørt at man må betale selv om man må ha prøverør.Syns virkelig at man burde slippe det jeg altså.Det er jo ikke akkurat vår feil om man må ha det?!

Er du ferdig med å ta blodprøve og utredning? Hva sier legen til dere i tilfelle?

Ble mange spm.til deg nå:-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5975412
Del på andre sider

Les dette:-))fant det på DoktorOnline.no

Ekspertsvar fra en lege:

 

Fjerning av en eggleder vil ikke påvirke ditt hormonsystem i det hele tatt.Du vil få eggløsning og menstruasjon uavhengig av om du har eggledere eller ikke.

Hvis du har regelmessig syklus og har samleie 2-3 ganger per uke,skulle det ikke være grunn til å styre med eggløsningtester.

 

Positivt sant?:-)

 

 

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5978111
Del på andre sider

Flott at du legger inn sånne! Absolutt positivt, ja!!

 

Vi er ferdig utredet i forhold til blodprøver (alt fint!), sædprøve (alt fint!) og røntgen (en tett). Tror ikke det er særlig mer å sjekke ut så lenge syklusen er stabil og passe lang...

Har ikke prøvd pergo og slik (bortsett fra mnd med blodprøver), trenger visst ikke det da alt ser ut til å være fint på hormonfronten.

 

Beskjeden er at jeg skal kontakte Gyn senhøstes om det ikke har skjedd noe. Tror vi skal diskutere prøverør da kanskje..? Om han ikke vil prøve pergo da..ikke vet jeg...

 

Har lest en del om prøverør. Har i perioder vært overbevist om at vi må den veien... Offentlig får man inntil 3 forsøk pr barn "gratis". er vel en egenandel på 1500 eller noe + medisiner inntil 15 000. etter det får man dekket det.. Kan være lang ventetid, så har også sjekket ut det private. ca 24-27 tusen pr forsøk. dyrt.... + medisiner!! Uansett skal man liksom ha litt penger!!

 

Fikk svar fra nattinatt. Hun fikk opp januar på meg. OM jeg prøvde akupunktur. Har du erfaringer på det??

 

Ble langt detta her, gitt... det er en side med mye bra info om utredning og videre behandling, skal se om jeg finner den...

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5982683
Del på andre sider

Dette med prøverør har du visst greie på,kjempebra at du skrev det.Uff det er mye penger i sving der altså...

Visst blodprøven nå viser at alt er i orden så blir det jo prøving fram til januar.

Legen sa det samme til oss også,at visst det ikke skjedde noe fram til da så blir det snakk om tabletter av et slag,husker ikke helt (sikkert pergo) ,og visst ikke det hjalp blir det prøverør.

Det er litt av en prosess vi har foran oss......! .

Ja jeg har og tenkt at det blir den veien vi må gå,men håper inderlig vi begge slipper det.

 

Så dere er helt ferdig med utredning,tror ikke det er lenge til vi er ferdig også.

 

Planen er at samboer skal ta sædprøve nå,men han drar det ut i det lengste ,han mener selv at det ikke er noe feil med han,skjønner det på en måte for han har en sønn på 9 fra før.Men sånn som legen også sier så er det jo tross alt 9 år siden...jeg har sagt til han at det er jo best å sjekke uansett så vi VET at alt er i orden.Han skjønte det så det blir en test på han snart.

Vi har jo nok problemer om ikke han skal sette seg på bakbeina pga av en liten prøve! :-) mannfolk..jaja..

 

Har ikke erfaring med akupunktur,men har selv fått tips om å prøve det.Sikkert ikke så dumt det.Lest at det er flere som har blitt gravid etterpå.

Var inne på fertilityfriend sida som du tipsa om,kjempeflott side.Står jo veldig mye interessant.

 

Du snakka om at du var kvalm her en dag, har den gitt seg nå?

Lurer på hva det var..hmm

Jeg går egentlig bare å venter spent nå på IKM.Blitt lite (ingen!!!)sex på oss heller,9 dager siden nå...hehe

Jeg syns faktisk det er litt godt å ta en pause.Har vært litt syk også.

jaja sånn er nå den saken:-)

 

Du får ha en fiiin lørdag!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5986023
Del på andre sider

hau, dissa mannfolka. Mannen din (er du gift??) får se å få levert en prøve. greit å vite, ikke sant?? alt er sikkert i orden;)

Vi fikk heldigvis ta den hjemme og frakte den varmt og så fort som mulig inn til volvat. er jo en liten prestasjonsgreie det der... men såpass får de fikse, de mannfolka. vi må tross alt gjennom mer!!

 

Er likevel litt usikker på om den er riktig tatt. fikk svar sammme dag. har hørt andre som ikke får svar før etter flere dager pga at de tester levedyktigheten... Ikke vet jeg!!

 

Er ikke kvalm lenger nei. det var nok noe annet. Må vel vente til januar jeg ;) Lurer på om jeg skal prøve akupunktur. det kan jo ikke skade!

 

Nå kjeder jeg meg fært. sambo har besøk av kompiser, og de ser på fotball. Liverpool for alle penga!! Blir mye tid inne her på meg for tiden. Har vurdert å kutte ned litt. blir jo så fokusert på detta gravidstyret!

Håper uka går fort nå.... jeg tror du er gravid jeg. Har du fått noen symptomer??

 

Ha en finfin lørdag du også. Jeg skal på fest jeg!!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5986676
Del på andre sider

Det var fertility jeg var inne på,skrev visst feil i stad..

 

Ja de sa at vi kunne ta testen hjemme også ,det er bedre for han det .Syns jeg ser han sitte på et knøttlite rom med fullstendig prestasjonsangst og dra i den med den ene handa og et pornoblad i den andre!!! hehe nei stakkar!

Jeg tror det gikk helt fint med testen han tok,ellers så hadde dere jo ikke fått svar så fort,tror du ikke??

Er nok forskjellig når man får tilbakemelding på sånt.

 

Er ikke gift nei,men folk har begynt å lure på når det blir.Er forlova så da får fyren finne ut kortid han har tenkt å spør..jeg har ikke tenkt til gjør det iallefall! Får se om han spør i det HELE TATT hehe!!

Vært sammen i 7 år til jul så det er jo ikke så veeeldig lenge sånn sett.

 

 

Du da,gift? Vært sammen lenge?

Du tar vel ikke denne spåinga så alvorlig håper jeg..!!!,jeg er sikker på at du blir gravid lenge før januar,det er 4 mnd til det du!!! Alt kan skje før det!:-) Stor mulighet for at du blir gravid denne mnd.da!

 

Jeg vet ikke jeg ang akupunktur,tror jeg venter litt med det iallefall.Men lyst å prøve det ut om jeg ikke blir gravid fram til juletider.Får se ting an litt.

 

Kjeder meg jeg og,sambo er ute og klipper plenen,orka liksom ikke å styre sånn på i dag!Får handle litt god mat til kvelden istedenfor:-)

Det har blitt veldig fokus på babylaging i det siste ja,får ta og roe ned et par hakk jeg også her inne.

Jeg kjenner ingen symptomer i det hele tatt så spørs om ikke tr banker på snart.

 

Lyst på fest jeg også,men tror jeg tar det rolig

 

u må kose deg i kveld:-))

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5987453
Del på andre sider

tenk at det er så spennende hver eneste pp!! etter ganske mange pp skulle man kanskje tro at man mister trua eller håpet! jeg gjør det etter hvert tantebesøk, men det går ikke mange dager før spenninga er der igjen. Denne gangen kanskje...??? er like spent hver gang jeg!! Det må jo bli min tur en gang også!! om så med prøverør.

 

Noen ganger da jegt nevner prøverør kommer velmenende venninner som ikke aner hva det vil si å slite med å bli gravid, å sier noe sånn som "jeg vet om noen som hadde prøvd i 5 år og plutselig ble gravid!" eller " noen som adopterte og ble gravide av seg selv etter så så lang tid" . En annen var "tanta mi ble plutselig gravid som 42 åring, de hadde prøvd i alle år". Hyggelige historier og absolutt positivt, men jeg kjenner jeg blir irritert også. de aner ikke hva de snakker om. Akkurat som om det bare er å slappe av og ikke tenke på det, så skjer det!! funker ikke sånn selv om mange tror det.

 

Foreløpig har jeg stor tro på å få det til selv. Jeg går for denne mnd for oss begge!!!

Absolutt ingen symtomer, selv om jeg kjenner godt etter:-))) Men var gravid en gang for mange år siden. ingen symp da heller, så trua er der!

 

Nei er ikke gift, vi har vært sammen i snart 6 år tror jeg. har hus og pus og jobber begge to. mangler bare baby... Har hintet mye om gifting siste året jeg, men han tar det visst ikke ;-) Han skjønner ikke vitsen, sier han. men det er faktisk en del fordeler. spesielt om vi får barn. I tillegg til kjærlighetserklæringen da!

 

Hva driver du med til daglig da? og sånn ca hvor i landet befinner du deg? (hvis du vil legge ut sånn her da....). Jeg er lærer og bor på hedmarken. Sambo jobber med bil.

 

Klem

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-5997783
Del på andre sider

I dag tenker jeg at visst IKM kommer nå så tror jeg at jeg kommer til å bli forferdelig skuffa.

Prøver å "lete" litt etter symtomer men det er veldig lite jeg finner;-) uff herregud.Må nesten le av meg selv.

Siden egglederen er ekstra mottakelig denne mnd,er ikke akkurat forventningene mindre heller.

 

Den kommentaren som venninnen din kom med at tanta ble gravid som 42 åring og hadde prøvd i alle år... var vel ikke så veldig inspirerende å høre på da!Klart jeg skjønner at det var sikkert vel ment men det er litt rart å si noe sånt,spesielt om hun vet at dere prøver hardt.

 

Nei du har helt rett i at de som ikke har opplevd det å prøve i lang tid, ikke har peiling på hva de sitter å snakker om.Søsteren min hadde også litt problemer med å bli gravid, ikke så lenge som jeg har men hun sa også at det er lurt ikke stresse og tenke på det.Og plutselig en dag gikk det,men jeg syns det er mye lettere sagt enn gjort,iallefall for oss som prøver lenge.

 

Det som irriterer meg er at de som ikke vil ha barn er OVERfruktbare og blir gravid om og om igjen og tar abort deretter.Har ei venninne som har blitt gravid 2 ganger og tatt abort,ikke noe jeg hadde gjort for å si det sånn!

 

Vi bor i rekkehus på vestlandet,har planer om å bygge vårt eget hus snart men vi får se,tenkte å få kjærlighetsbarnet først!.Vi jobber fullt begge to og har det vi trenger men mangler det viktigste vet du:-)

Jeg jobber i en kjøkken butikk og sambo er snekker.

 

Ja jeg har STOR tro på oss denne mnd! Sender masse

***********LYKKESTØV***************** til deg!

 

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5898022-lita78/#findComment-6010365
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...