Gå til innhold

jente eller gutt


Anbefalte innlegg

har 2 gutter fra før av og var på ultralyd da jeg ca 15 uker på vei. jeg var ganske spent på om det var jente eller gutt og klarte ikke vente til jeg skulle på den "skikkelige" ultralyden. hun mente ganske sikker at det var en gutt inni der. noen som vet hvor lett det er å se kjønnet når vi kun er 15 uker på vei. synes jeg har hørt noe om at hvis det er ei jente så kan kjønnsleppene være såpass hovne at det ser ut som en gutt??? jeg er helt overbevist om at det er en gutt nå, venter i spenning på ultralyd som skal være om ei uke.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5893600-jente-eller-gutt/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg har også to gutter fra før. På ul i forbindelse med duotest mente legen som uførte ul at det så veldig guttaktig ut... Dette var allerede i uke 12-13... Mao veldig tidlig. Magefølelsen har hele tiden sagt gutt, men jeg tenkte jo at vi kunne få oss en overraskelse på ordinær ul. Men neida, det blir en gutt til. Og det er helt strålende!!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5893600-jente-eller-gutt/#findComment-5897918
Del på andre sider

Annonse

jepp kjempe spent. Liker å planlegg å ha kontroll jeg :) så jeg lurer på om jeg skal ta fram alt tøyet jeg har ettter sønnen min på 2 år eller om jeg kan gå bersærk på h&m å kjøpe rosa :) samboern min er litt negativ til ul da han er redd det er skadelig for babisen på noen måte men jeg holer på å bearbeide han iherdig om dagen i forhold til en ul til :) tror jeg klarer det :)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5893600-jente-eller-gutt/#findComment-5903536
Del på andre sider

Det er jo ikke så rart at man "kjenner på seg" at det er gutt mann venter om man har to gutter fra før! Det er jo liksom det man er vant til da!

 

Jeg tror nok det er lurt å ta høyde for at UL kan være feil, men det er jo ikke SÅ ofte de tar feil! Iallefall ikke i uke 19 til ordinær UL... men det har jo skjedd. Jeg kjenner ingen, men jeg har hørt om noen som kjenner noen....mao litt diffust!

 

å forsøke konstatere kjønn i uke 12 burde jo alltid ledsages av en slags formildning! Det er nok ikke lett, og det er jo sikkert like store forskjeller på foster som på menn iforhold til størrelse. Så noen er vel lettere å se enn andre kan jeg tenke meg... også vokser det jo ulikt også!

 

Vi fikk vite at vi ventet jente sist, og valgte å tro på det med et visst forbehold... vi FØLTE nemmelig gutt. Men på en eller annen måte visste vi og at grunnen kunne være at vi hadde gutt fra før :-) Det ble en jente.

 

Denne gangen er jeg usikker på om vi skal kjenne til kjønnet, eller ei. Også usikker på om jeg kommer til å klare å holde meg dersom vi bestemmer oss for IKKE å vite det :-)

 

Vi skal til privat UL om 1 uke. Spennende

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5893600-jente-eller-gutt/#findComment-5903834
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...