Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Noen ganger har jeg tenkt over en bitteliten geleaktig gjennomsiktig klump ved brystvorten etter amming. Jeg har tenkt at det sikkert er avfall eller noe fra trøske eller melkerester vesla har i munnen. Men her en dag oppdaget jeg slik gelè i ammeinnlegget.

Hva kan dette være for noe? Flere som har oppdaget noe slikt?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5849413-gel%C3%A8-fra-puppen/
Del på andre sider

Fortsetter under...

he he...Ja faktisk så finner jeg dette ganske ofte! Vet ikke helt hvor det kommer fra, men tror det er noe som er i melka? Om du "analyserer" det litt kan man se at "geleklumpen" faktisk er massevis av små trillrunde gjennomsiktige kuler som er vanskelige å knuse. Ser ut som bittesmå glasskuler! Noen flere som vet hva dette er??

Det kommer ikke fra melka tror jeg,men fra ammeinnlegget!

Bruker du ammeinnlegg av cellulose eller bomull?

For sånne små klumper kommer nemmlig i bleiene til de små også.

Og da er det ikke fra urin eller avføring,men stoffet i bleia som "klumper" seg av og til...

Annonse

slik jeg har forstått det er det disse kulene som absorberer fuktigheten og dermed sveller opp. Åpne en bleie og hell vann på, så ser du det lett. Virker som noe kjemisk svineri spør du meg, men jeg bruker vanlige plastbleier og ammeinnlegg jeg også, selv om jeg synes det er skumle saker...Men det var vel et apropo;D

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...