Anonym bruker Skrevet 5. august 2006 #1 Skrevet 5. august 2006 hvor mye får man pr barn? mener,får den første mer enn di andre? har et stebarn som er utflytta som krever disse pengene nå.takker for raskt svar.
trine_og_mathias+knøtte Skrevet 5. august 2006 #2 Skrevet 5. august 2006 vet ikke helt sikkert, men mene det e rundt 900 kr eller nå. å trudde man fikk like masse for alle ungan...
meg & to små vampyrer Skrevet 5. august 2006 #3 Skrevet 5. august 2006 970 per måned per barn, like mye for alle barna.
Gjest Skrevet 5. august 2006 #4 Skrevet 5. august 2006 Satsen i dag for større barn er kr 970 pr måned. Husker at det var en høyere satsnår mine barn da de var små (under 3 år?), men vet ikke hva den er i dag dersom det framdeles er sånn.
trine_og_mathias+knøtte Skrevet 5. august 2006 #7 Skrevet 5. august 2006 søke om barnetrygd???? vel ho dama på tk kontore sa til mæ at det kom automatisk når man har født..
applsn Skrevet 5. august 2006 #8 Skrevet 5. august 2006 hm jeg fikk beskjed om å skrive på en søknad.men man får jo barnetrygden uansett, så hvorfor man må søke det skjønner jeg ikke..
Trollet73 Skrevet 5. august 2006 #9 Skrevet 5. august 2006 Barnetrygden kommer automatisk dersom man føder i Norge. Før i tiden måtte man søke. Andre som må søke er ved utenlandsfødsler og adopsjon.
To.små.vakre Skrevet 5. august 2006 #10 Skrevet 5. august 2006 Når jeg fikk første mann fikk jeg først beskjed om at barnetrygden kom automatisk, men en liten stund etter at han var født så fikk jeg brev og skjema i posten om at dette måtte fylles ut før jeg kunne få barnetrygden. Så den kommer ikke automatisk. Tror også vi måtte oppgi perswonnummeret hans, slik at det må ha kommet fra folkeregisteret før man får ordnet det. Gutten min er 13 måneder nå så regner med at rutinen ikke har endret seg noe til nå.
Anonym bruker Skrevet 5. august 2006 #11 Skrevet 5. august 2006 og opplysninger om personnr hans, kom det også i et brev, sånn automatisk, eller?
To.små.vakre Skrevet 5. august 2006 #12 Skrevet 5. august 2006 Husker ikke helt hvordan det var om det først kom etter at man hadde send tinn papirer på navnvalg, men det kom i hvert fall av seg selv i posten. For å si det sånn. Alle papirene fra folkeregisteret gjorde det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå