Gå til innhold

Madrass til hjemmelagd vugge?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Det finnes butikker som selger madrasser med spesialmål. Selv har jeg hjemmelaget vugge, som min svigermor har kjøpt til oss. Hun driver med treskjæring og har dekorert den - helt nydelig. Da vi skulle ha madrass til den endte vi opp på en butikk som heter Sengemakeriet e.l. i Trondheim. Der tok de opp bestilling og skaffet oss en god madrass etter de mål vi oppga. Vi endte opp med en slags fibermadrass etter anbefaling fra selgeren. Den var dyrere, men visstnok mye bedre enn skumgummimadrass.

 

Problemet, har vi etterhvert oppdaget, er at vogga er noe grunn, og madrassen kanskje litt for høy. Iallefall er det litt liten avstand fra madrassen og opp til sidekantene. Dette er greit så lenge babyen er liten, men når den blir større og begynner å snu seg selv, er det litt skummelt å la den ligge ubevoktet. Vogga får jo lett "slagside" hvis babyen ikke ligger midt i, og det ser litt skummelt ut i forhold til fallfare når avstanden opp til kanten er såpass liten.

 

Til tross for dette er vogga mye brukt. Vi har 2 barn fra før, og har hatt vogga stående på stua da barna var små. De sov/lå i vogga på dagtid de første månedene, og det har fungert helt fint.

 

Vær bare obs på hvor stor avstand det er fra bunnen og opp til sidekantene, og ha det i bakhodet når du bestiller madrass.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...