Gå til innhold

Hvordan vet man at slimproppen har gått?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Gratulerer meg selv. Jeg har nemlig kommet over i tredje trimester i dag (vel - egentlig i morgen). Dette er stort for meg. Jeg har nemlig mistet flere ganger tidligere og sto på venteliste på IVF da jeg ble gravid. Er lykkelig for hver dag babyen bestemmer seg for å bli i livmora.

 

Herlig...

 

Men så lurer man jo litt da. Dette med slimproppen vet jeg ikke så mye om. Merker alle at slimproppen har gått? Er det lang tid til fødselen etter at den har gått?

 

Noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke alle merker denne sagnomsuste og mystifiserte slimsaken før de føder i det hele tatt.

Hos noen går den noen uker før fødsel, hos andre går den noen dager eller timer før fødsel. Det kan variere veldig.

Dersom den går tidlig, kan den på magisk vis gjenoppstå.

 

:)

Skrevet

Har aldri sett noen slimpropp, jeg.

Og har født fire barn etterhvert...Så det er nok veldig forskjellig...

Skrevet

Hos meg gikk slimproppen i går- og det var ikke til å ta feil av. En SVÆR seig klump som kom ut, den var mørkebrun.. Dette er mitt tredje svangerskap og har ikke merket noe propp i de to andre, så dette varierer.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...