Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Hei.

Jeg har ei jente på litt over 6 mnd. Hun begynte med grøt om kvelden da hun var litt over 5 mnd (pga hun våkna om natta og var sulten. Hun sluttet med det da hun begynte med grøt.) og ellers får hun pupp.. Hun har nå begynt å våkne 1 gang pr natt og skal ha pupp. Kan det være på tide å begynne med et grøt-måltid til pr dag?? Dette er min første så jeg er så usikker på det med fast føde.. Når begynte deres feks med å smake litt middag og brød?

En annen ting jeg lurer på er rutiner.. Har dere veldig faste rutiner på dagen?Jeg føler egentlig ikke at jeg har det.. Hun sover 1-2 ganger pr dag avhengig av når hun står opp om morgenen og hvor lenge hun sover første økta. Når det gjelder mat får hun pupp når hun virker sulten. Det kan gå fra 2-4 timer mellom måltidene. Eneste som er fast er kvelsdmåltidet for da steller jeg henne i 19 tiden, så får hun grøt også avslutter jeg med pupp. Hun virker glad og tilfreds med dette, men skal til dagmamma etterhvert så da bør jeg kanskje få litt mer faste rutiner.. Noen som mener noe om dette???

Fortsetter under...

Vi har det litt som deg med rutinene. Eller heller mangelen på de;) Han sover alt etter når han står opp, og gjerne bare en halvtime 2-3 ganger i løpet av dagen. legger seg rundt 18.30.

Vi begynte med grøt på kvelden da han var 5,5 mnd fordi han sov veldig dårlig på natten. Virket ikke som om det hjalp, så etter ett par uker begynte vi med grøt på formiddagen også. Middag forsøkte jeg å introdusere rundt 6 mnd, men han bare brakk seg og så VELDIG misfornøyd ut. Har prøvd innimellom hele tida, og nå endelig (straks 7 mnd) får vi i han ett halvt glass middag, så grøt til kvelden igjen. Ammer innimellom dette, på natta og til frokost. Han sover fortsatt ikke natten igjennom, så fra i dag skal vi ha tre dager med avvenning.. Håper inderlig det går bra! Men prøv med å introdusere ett grøtmåltid til først er mitt råd, så tar du de andre måltidene litt etter hvert:)

Jeg har også ei jente på 6 mnd. Vi har ganske faste rutiner på dagtid, både for mat og søvn.

Kan forsøke å sette opp "tidsskjemaet" vårt her:

 

Våkner ca 06-07, får litt pupp, er våken en time og sover så til ca 09.

 

ca kl. 09: grøt

 

sove: 11- 13

 

middag (most potet og gulrot): 13

 

sove: 15- 16.30

 

litt pupp: 16.30

 

grøt: 18.00

 

Bad og i seng klokken 19.

 

Jeg forsøker å holde på sovetidene om dagen, legger henne våken enten i vognen eller i sengen, og hun sovner av seg selv. Denne rytmen har vi hatt fra hun var ca 4.5 mnd.

 

Hun får som regel mat en gang i løpet av natten.

 

For å ta spørsmålet ditt om et grøt-måltid til, så HS følgende til meg: når jeg hadde gitt et måltid med grøt i 2-3 uker, kunne jeg øke med et måltid til. Deretter vente 2-3 uker, for så å gi henne middag.

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...