jordbærsjokolade Skrevet 3. august 2006 #1 Skrevet 3. august 2006 ..Skulle jeg hatt. Det er så tungt akkurat nå. Syntes det ikke er lenge siden jeg fikk to streker på testen. Jeg satt på cafe med kjæresten min i i en liten fjellby i Bulgaria og spiste dagens suppe, løksuppe. Så tok jeg meg min siste røyk og så testet jeg. Det var ikke helt planlagt (av ham), så vi visste ikke helt hva vi skulle tro..Etterhvert vendte vi oss til tanken og begynte og glede oss villt! Begge var sikre på at det var ei jente og hun kalte vi Eline. Eline døde etter bare 6 uker i mammas mage, og etter 9 uker begynte kroppen min å støte henne ut, men hun satt så hardt fast at de mått skrape henne ut med en lliten skje står det i journalen min.Vi har et bilde av Eline rammet inn, hun er bare en liten hvit prikk i blandt masse svart der inne i mammas mage, men hun er der og vi kan se henne. Rart å tenke på at akkurat nå kunne jeg ha sittet å ammet det lille barnet mitt. Kanskje hadde jeg hatt melkespreng og såre brystvorter og vært kjempetrett etter våkenetter.. Men så stolt jeg hadde vært ute på tur i med ny barnevogn og det hele! Det er bare så vemodig å tenke på hvordan livet utarter seg, for ikke lenge siden var alt bare fryd og glede og nå ser det vel egentlig ikke så lyst ut lenger. Hmm..vet at det er mange av oss som har små engler, og at jeg ikke er den eneste som sliter, men akkurat nå har jeg det så vondt.
♥Spirevipp♥ Skrevet 3. august 2006 #2 Skrevet 3. august 2006 Jeg hadde termin i går, men magen min ble også tom bare 7 uker på vei!!! Vet hvordan følelsen er etter å ha mistet, også føler man at alle andre er gravide i stedenfor en selv! Jeg opplevde enda en sa den 12. juni, terminen var satt til 14. februar 2007.....rart å tenke på! Jeg håper at nestemann klorer seg godt fast og har det bra i magen til mamma, for jeg vil ikke oppleve dette en tredje gang! Føler med deg Elinelinea!
hjemmekanskje??? Skrevet 3. august 2006 #3 Skrevet 3. august 2006 Hei!! Uff, dette var trist lesing. Sitter her og grøsser. Ord blir tomme i denne sammenhengen. Sender deg en stor klem og ønsker dere masse lykke til )
jordbærsjokolade Skrevet 3. august 2006 Forfatter #4 Skrevet 3. august 2006 Tusen takk for svar begge to. Nei, det er ikke lett dette her, og jeg får jo ikke gjort noe med det..Men det er så trist. Har neste termin, da Linea skulle blitt født, 5 Desember. Håper så inderlig at jeg er gravid igjen da!!
Lone35 =0) Skrevet 3. august 2006 #5 Skrevet 3. august 2006 Kan man vite hvilket kjønn det var når embryoet kun var seks uker? Jeg tok abort som sekstenåring og begynner å tenke...huff...:-(
ღ♥ღVenterpåspireღ♥ღ Skrevet 3. august 2006 #6 Skrevet 3. august 2006 tror ikke det er mulig, det er vel mer en følelese man har!
Lurv Skrevet 3. august 2006 #7 Skrevet 3. august 2006 *klem* sjønner deg godt! Det er forferdelig når man blir påmint så konsret om hva som kunne vært.. Min svigersøster var på ul (uke 18) idag og fikk fastsatt termin 5 dager etter da jeg skulle hatt termin.. blir påmint om det hver hang jeg ser henne eller noen prater om henne, og det kommer til å være grusomt når deges datter/sønn blir født dersom jeg ikke er gravid igjen da.. forstår godt at termindatoen er vansskelig for deg! Sender deg en til klem og håper det klaffer for dere igjen snart!
jordbærsjokolade Skrevet 3. august 2006 Forfatter #8 Skrevet 3. august 2006 Hei, nei da man kan ikke vite kjønnet..Men det var det vi følte!
NellyPelly82 #14.06.07# Skrevet 3. august 2006 #9 Skrevet 3. august 2006 Til HI: Vil bare si masse, masse lykke til i fremtiden. Ta vare på hverandre du og din kjære, sammen er dere sterkest. *TRØSTEKLEM*
Andrebolleiovnen Skrevet 3. august 2006 #11 Skrevet 3. august 2006 Svigerinnen min har termin den dagen jeg også skulle hatt termin i februar 2007. Jeg fikk også sa 12 juni i år. Nå håper jeg virkelig at jeg skal slippe å måtte få flere sa og at spiren klorer seg fast fort.
Dodlimammatil2 Skrevet 3. august 2006 #12 Skrevet 3. august 2006 uff, fikk tårer i øynene av å lese dette... jeg har selv aldri vært gravid, men det må bare være forferdelig å miste... min mor har mistet 3 ganger, den ene gangen fødte hun en dødfødt (v termin) sønn, så jeg har snakket mye med henne om hvordan det er. Får bare håpehåpehåpe at dere snart blir gravide igjen slik at dere får en liten en til å bruke all kjærlighet på lykke til og trøssteklem
jordbærsjokolade Skrevet 4. august 2006 Forfatter #13 Skrevet 4. august 2006 Tusen takk til dere alle sammen, der er så godt å ha noen som dere som jeg kan fortelle alt til
kirsty*2barnsmamma Skrevet 4. august 2006 #14 Skrevet 4. august 2006 Sender deg en stooor trøsteklem vennen!!!! Skjønner litt hvordan du har det, hadde selv "termin" i mai.... hadde ventet at jeg i det minste var gravid på nytt når terminen var der, men nei da. Er helt normalt å sørge, så ta deg tid til det!!!
PrincessEleanorღLeah 24.07.07ღ Skrevet 4. august 2006 #15 Skrevet 4. august 2006 Jeg skulle hatt termin om 9 dager og har mange av de samme tankene som deg...d lille nurket mitt fikk bare være 7 uker i mammas mage... Nå håper jeg snart på å bli gravid igjen, og har ikke gått på pillen siden juni...så vi får se hva som skjer...men er veldig redd for å miste igjen da...
Trampe 79 Skrevet 4. august 2006 #16 Skrevet 4. august 2006 Sender deg ein stor trøsteklem og masse lykke til for framtida. Håper du snart blir gravid att )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå