Gå til innhold

Da har jeg vært hos legen med blødninger (det gikk bra)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Oppdager plutselig på jobben når jeg er på do at jeg har blødd litt. Blir litt stressa men tenker at dette har jo skjedd før. Ingen fare.... Jobber litt til og går på do ca 1 time senere. Det har kommet litt mer så da ringer jeg legen min.

 

Får time med en gang. Da begynte jeg å bli bekymret fordi jeg hadde vondt i "lysken" også. Dessuten tenkte jeg på at jeg hadde vondt i underlivet forige uke samt at i helga kasta jeg opp så mye,

 

Før jeg kom meg til legen (jobber i Oslo så jeg tok jo toget hjem) var jeg blitt rimelig utafor og stressa. Heldigvis har jeg verdens beste lege i tillegg til at han har UL apperat!!!! Så det bar rett på benken mens jeg holdt meg for øya og gråt. Hadde jo selvfølgelig IKKE kjent liv i hele tatt i dag. Men der på skjermen så jeg elsklingen min. H*n sparka og snudde seg og var veeeeeeeeeldig så livlig! Til slutt tror jeg h*n ble litt lei så h*n sugde på tommelen og snudde rompa til mamma`n sin gitt! :-)))

 

Så redselstårene ble til gledestårer heldigvis!!! Men jeg ble sykemeldt ut neste uke med beskjed om å ta det med ro da det antaglig er morkaka som blør i kanten. Det bør stoppe å blø om et par dager. Det blør ikke mye. Skal tilbake til legen om 1,5 uke. Han syns ikke jeg bør jobbe 100% når det er 4.gangen dette skjer. Har ikke vært hjemme fra jobben i svangerskapet så det er første gang nå.

 

Men jeg skjønner jo at det er viktig å ta vare på helsa og gullklumpen min!!!

 

Heldigvis gikk det fint!!! Og det var såååå koslig å se nurket igjen. Over 20 min fikk jeg se på skjermen!!!!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Å gurimalla... nå fikk jeg helt hetta her!

_Ingen_ av oss skal begynne å blø og miste og sånn nå!!

 

Nå LOVER du å ta det med ro så lenge du er sykemeldt, snuppa!! - bra du skal på ny sjekk om ikke lenge..uff....

 

Pass godt på magen din!!

 

*stoooor klem*

Skrevet

Så bra det gikk fint, Lucia.... Nå MÅ du bare ta det med ro og ta vare på deg selv! Jobben kan du tenke på seinere!!!!!

Så kos å få en ekstra ul, da.

Klemmer

Skrevet

Hei du!!!!! ååååå, herregud, kan tenke meg du var nervøs ja....... og man blir jo bare mer og mer oppkavet også, tenker og stresser.......

SUPERT at du fikk se nurket og at alt var bra :o) Å SÅ BRA!!!!!!!

sikkert viktig å ta det med ro ja.... vi har jo liksom litt lett for å glemme at man må ta godt vare på seg selv OG bebisen- vi er jo selvfølgelig superkvinner vi, ikke sant ;o)

Skrevet

Nemlig, det er jo typisk det superkvinne / flink jente syndromet jeg sliter med!! Ikke bra!!!

 

Skjønte at jeg kom til å skremme i innledningen, derfor jeg slang på "det gikk bra"

 

Uff, ja. Forferdelig! Her inne skal vi ikke ha noe tragisk mer!!!

 

Men veeeeeeeeeeeldig kos å se nurket mitt da! Det hjalp litt, selv om jeg føler meg litt urolig enda!

 

Skal ta vare på meg selv og magen nå og slappe av. Som legen min sa: Det er ikke så mange ganger du skal være gravid så det er viktig at du tar vare på deg selv også!!! (Jeg tror nemlig ikke jobben klarer seg uten meg..... Men det gjør de sikkert helt fint!!!)

Skrevet

jepp, akkurat det sa legen min også; det er bare 9 mnd av ditt liv (eller selvfølgelig fler om man blir gravid igjen da....) så pass godt på denne tiden, ta det med ro, kos deg og NYT DET =)

 

og jobben klarer seg nok uten deg, selv om det selvfølgelig ikke blir lett for dem ;-) ( du får tenke at du gkør dem en tjeneste, forbereder dem på året du er i mammapermisjon)

Skrevet

Godt å høre at det gikk bra... Slapp av hjemme, og husk at på jobben er det ingen som takker deg hvis du sliter seg ut, men den i magen vil nok være veldig takknemlig for at du tar godt vare på h*n.... ;)

Skrevet

uff, nu skremte du vette av mæ...Satt me hjerte i halsen da æ leste innlegget ditt...Flott at det ikkje va nåkka galt me den lille! Detta går bra skal du se, ikkje stress, ta livet me ro....! :)

 

Stor klem

Skrevet

Takk takk!! :-) Jeg får bimme litt (akkurat som jeg ikke gjør det på jobben..... :-) og se på dr. phil!

 

Dere er så søte! :-) Er litt av en hormon bombe akkurat nå!

 

Snufs

 

klem fra meg!

Skrevet

bra at alt er bra med deg og magen!

 

men... TA DET MED RO!!!!

 

og ikke glem at vi andre jentene her inne tenker på deg, og vil at du skal roe deg ned ;)

alt for babyen, vet du! :)

 

du skal se at alt går bra til slutt!

 

klem, klem!!

Skrevet

Så godt å høre at det gikk bra da:) Prøv iallefall å slappe av den uka du er sykemeldt nå da:)

Skrevet

Ja det er jo alles mareritt, og oppdage at en blør når en går på toalettet.

Godt å høre at alt gikk bra. Og veldig godt at legen hadde ultralyd da.

Slapp godt av og kos deg masse hjemme:-)

Skrevet

Takk!

 

Har ikke kommet noe mer heller så da er det nok ingen fare!! Skal ta det med ro ja.

Skrevet

korr bra da! tenke på dæ vettu!

Kanskje vi ses på ahus i desember en gang....

Skrevet

Huff. Skjønner at du ble redd ja.. Jeg har selv helt angst for å få blødninger etter at jeg mista i uke 11 i januar. Da begynte jeg å blø.. Men legen sa da til meg at over 50% av alle gravide opplever å begynne å blø.. Og det er nesten alltid helt greit med ungen. Men man blir redd likevel.. Jeg er sykmeldt hele svsk, og de på jobb sier også at det er bedre å ta det med ro. Ingen som gir meg blomster om jeg står på som bare det likevel..

Husk at den lille og deg selv er viktigst akkurat nå. Ikke jobben.. Går helt sikkert bra videre også:-) Kos deg med magen du...

Skrevet

Ingen sure miner på jobben heldigvis når jeg ga beskjed!

 

Satser på at vi treffes på Ahus Ronja. Men nå har jeg fått ny UL termin 12 des. Noen dager etter mens termin. Men det blir jo spennende å se

Skrevet

ja men det e jo bare 6 daga etter mæ...man vet jo ikkje katti di små vil ut....

Skrevet

Hei:)

 

Supert at alt var bra med det lille nurket ditt!

Fælt når sånt skjer,man blir jo så sinnsykt redd...

Ta vare på deg selv og den lille i magen din,og husk at jobben klarer seg;)

 

Stor klem til deg!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...