Gå til innhold

noen spm ang pergo


Anbefalte innlegg

Hva er pergo?

Hvilken effekt har dette?

Hvordan brukes det?

Er det "farlig" å bruke det ? Eventuelt over lengre tid?

Hvor lenge må man bruke det?

 

Jeg har skjønt såpass at dette er noe man får av legen etter lengre tids prøving. Men er nå litt nysgjerrig av meg da vet dere;)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5775753-noen-spm-ang-pergo/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Pergo står for pergotime og er en tablett kur for de med sjelden/manglende eggløsning.Den hjelper og stimulerere eggløsnigen.

Du tar en tablett fra syklusdag 4-5 i 5 dager(enkelkur)

Jeg har holdt på med pergo siden mars og skal nå snart inn til innvendig ultralyd for og se på eggstokkene..slik at det ikke er alt for mange egg der.

Mange blir gravid av det og andre ikke.Jeg har tatt trippel pergo kur denne mnd og håper at det hjelper.

ok.

takker for svar og ønsker deg lykke til!

 

Jeg fikk innvendig ul da jeg hadde sa her i juni.

Da så vi på eggstokkene og fikk beskjed om at det så greit ut.

Håper da det stemmer;)

 

Hvordan merker man at egget kommer?

Jeg kjenner eggløsningen, da får jeg mens smerter. Men er det da noen garanti for at egget faktisk kommer?

 

Hvordan og når finner man egentlig ut av dette?

 

Så mange spørsmål da gitt;)

 

ok.

Jeg vil nok vente litt med å ta el tester og tempen.

Er redd jeg skal bli for opphengt i det å bli gravid.

Har jo hørt at jo mer man stresser jo mindre sjangse er det for å bli gravid...

Får bare prøve ut alt det som er ;)

Vil nok prøve andre ting senere om ikke det fungerer innen noen måneder.

Annonse

Fra Felleskatalogen om Pergo:

 

Forsiktighetsregler:

En fullstendig gynekologisk undersøkelse bør utføres før behandlingsstart. Dersom unormal blødning inntrer, bør det gjøres en grundig diagnose. Før behandlingsstart bør det undersøkes at partnerens spermproduksjon er tilstrekkelig. Pasienter med buksmerter etter behandling bør undersøkes nøye. Ved unormal ovarial forstørrelse, bør behandlingen avbrytes. Ovarial forstørrelse og cyster forsvinner vanligvis spontant noen dager eller uker etter avsluttet behandling. En ny behandlingsperiode bør ikke startes før ovariene igjen har normal størrelse, og da med lavere dose. Det er rapportert om ovariekreft i forbindelse med fertilitetsbehandling.

 

Graviditet/Amming:

Skal ikke brukes under graviditet og amming.

 

Bivirkninger:

- Hyppige: Ømme bryster, kvalme og oppkast, buksmerter, anspenthet, søvnproblemer, hetetokter, synsforstyrrelse, cyster (som kan gi komplikasjoner), hodepine og svimmelhet.

- Mindre hyppige: Allergi, håravfall, depresjon, humørsvingninger, unormal blødning, vektøkning og tretthet.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...