Gå til innhold

Jernmangel eller no?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Svartner for meg når jeg reiser meg raskt opp, er det tegn på vitaminmangel av noe slag? Jern?

Noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er nok fordi du er gravid. Slik hadde jeg det selv da jeg var gravid, men mistenkte ikke det...hadde tenkt meg til legen :-) Men da tr ikke kom fikk jeg svaret!

Skrevet

Oj, tenkte ikke at det kunne være et tegn.

Klarer nesten ikke vente med å teste jeg nå, men har veldig presis tante så jeg klarer vel å vente til tirsdag:)

Come on nå stikker vi til 1. trimester!!!

Skrevet

Kan jeg få bli med???

Må vente noen uker da, men...

drømmer om 1 tri om natta jeg..ønsker så veldig en spire!!!

Skrevet

Ikke for å komme med et negativt innlegg og ødelegge den optimistiske tonen her, tviler ikke på at dette er et graviditetstegn, men viss du nå ikke skulle være gravid, så har du nesten helt sikkert jernmangel. Jeg har hatt masse trøbbel med det, og det kjennes vertfall akkurat sånn som du beskriver.

 

Du kan bare stikke innom legekontoret og be om å få ta blodprøve for både jernlager og blodprosent, så finner du det ut. I værste fall må du ta jerntabletter, værre er det ikke!

 

Og dessuten kan det jo hende at du både er gravid og har jernmangel!! Og da er det vertfall viktig at du tar jern, ellers får du 9 SLITSOMME måneder.

 

Lykke til, og håper du ER gravid da!!:)

Skrevet

Satser på at det er et graviditetstegn, men jeg får det også sånn når jeg har vært litt dårlig å drikke en dag, blir rett og slett litt dehydrert. Da svartner det lett når jeg røyser meg fort og så dunker det litt i hodet.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...