Brava Skrevet 25. juli 2006 #1 Skrevet 25. juli 2006 Hei, jeg har en uke igjen til termin og babyen min har ennå ikke lagt seg ned i bekkenet. Han sparker og beveger seg masse og jeg begynner å bli bekymret for om han ikke har tenkt å komme seg nedover snart.. flere som har det slik?
Anonym bruker Skrevet 25. juli 2006 #2 Skrevet 25. juli 2006 En venninne av meg hadde det akkurat slik. Hodet festet seg aldri faktisk. Vannet gikk på termindagen og da måtte hun inn på sykehuset og ligge stille fram til hun fikk rier. Hun fikk rier 8 timer etter vannavgang. Og det var visst ikke så unormalt.. Så tror nok ikke du trenger å bekymre deg, babyen kommer nok når den er klar:) Uansett;)
Anonym bruker Skrevet 25. juli 2006 #3 Skrevet 25. juli 2006 Det spiller ingen rolle når babyens hode fester seg. Det har ingenting å si for når babyen kommer. Regner med du er 1.gangs, for hos flergangsfødende fester ikke hodet seg alltid. Da jeg fødte sist, festet barnets hode seg 1 1/2 døgn før hun kom, 5 dager før termin.
Brava Skrevet 25. juli 2006 Forfatter #4 Skrevet 25. juli 2006 Takk for svar! Ja, jeg er 1. gangs..Har hørt at navlesnoren kan falle ut dersom vannet går og hodet ligger høyt, slik det gjør hos meg. Derfor litt bekymret.. Men det er jo ennå tid, som du sier
Sessa ruger igjen... Skrevet 25. juli 2006 #5 Skrevet 25. juli 2006 Jeg hadde termin på lørdag som var og hodet har ikke festet seg her heller. Ligger høyt i bekkenet og all ting. Slapp helt av. Bare pass på å legg deg ned dersom vannet går i og med at tyngdekraften vil føre navlestreng og baby raskere ned i bekkenet og navlestrengen kan komme i klem. Ellers så er det jo faktisk kun 20% av alle fødsler som starter med vannavgang.
kevin+oscar Skrevet 25. juli 2006 #6 Skrevet 25. juli 2006 du har min fulle sympati. ei har termin 4, og venter i spenning. skal til lege imorgen og håper veldig på nyheter om at han har begynt å finne veien ut.... tror ikke han har, alt for mye bevegelse tror ei, er 1 gangs, så vet ikke....... men syns magen har begynt å synke..... så venter i spenning.... har nemlig tenkt å se om ei kan lure ha ut, m litt akupunktur så fort han har festet seg:-) masse lykke til, til deg!
Benni-min Skrevet 25. juli 2006 #7 Skrevet 25. juli 2006 Hei Jeg går nå i uke 42 og hodet er ennå langt oppe i bekkenet. Var hos jm i dag og hun undersøkte meg innvendig og sjekket modenheten og synes hun kunne kjenne 1cm åpning, men var ikke sikkert. Jeg tror hun hadde halve armen (litt overdrevet da) opp i meg og da synes hun at hun kunne kjenne hodet.... Ser ikke ut som han vil ut på en stund. På fredag bærer det til sykehuset på overtidskontroll. Regner med å bli satt igang selv om hodet er langt oppe. Kan vel ikke gå lenger overtid i håp om at det kommer ned i bekkenet??? Grøss.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå