Gå til innhold

svangerskapskontroller på slutten...


Anbefalte innlegg

Skrevet

hvor ofte går dere?sist jeg var,var i uke 26.skal i dag,32+0

men,hva er normalt di siste ukene da?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Etter uke 32 var/er jeg annen hver uke jeg! Føre det var jeg en gang i måneden!!

 

Skrevet

Heisann:)

Jeg har vært ca hver 6. uke frem til uke 26. Så var jeg 29+6, 33, 36+1 forrige onsdag og nå skal jeg hver uke fremover til termin 18. august. Men absolutt alt har vært normalt med meg hele veien, jeg tror de med f. eks. lav blod%, sukker i urinen osv går oftere til kontroll. Lykke til! Klem:)

Skrevet

Er i uke 38, skal tilbake på termindagen.

Skrevet

Jeg var på kontroll: uke 32, uke 34, neste er uke 38, 39 og 40 (hvis jeg går over.) Jeg er nå 35+1

Skrevet

skal på kontroll i morgen (uke29), var sist i uke 24. neste er i uke 32, så 36, 38, 40 og 41.

Skrevet

Jeg har gått hver 4. uke fram til uke 31, så annenhver uke fram til uke 37, vet ikke resten ennå. Er nå i uke 35. Sprøtt at det er så forskjellig praksis, men tipper at mange mister kontroller på slutten pga ferie avvikling. Forrige svsk fikk jeg ikke overtidskontroll pga påskeferie. Gikk 10 dager over.

Skrevet

Jeg bodde i utlandet frem til uke 26, men fra jeg flytta hjem til norge igjen har jeg gått annenhver uke, altså f.o.m uke 27... Og jeg er frisk og rask på alle måter, så det har ingenting med ekstra oppfølging å gjøre... De siste tre-fire ukene har jeg forstått at det skal økes fra hver 14. dag til en gang i uka... (har hele tiden gått annenhver gang hos lege og jordmor)

Skrevet

Jeg har gått til kontroll en gang i mnd,neste kontroll er om 3 uker og derretter bli det annahver uke fram til uke 38 for så å gå hver uke på slutten.

Jordmora spurte meg forrige uke om jeg ønska flere kontroller enn det jeg har,men jeg syns det er nok.

Så her er det opp til hver enkelt å bestemme hvor ofte.

Skrevet

hei dere!!! takk for alle svara.

ser dere har alt klart,hehe

jeg har ikke noen eksakte uker jeg skal dit jeg.

skal tilbake neste uke siden fs måla mine er langt under normalt..ikke i nærheten engang...

så får vi se hva som skjer fremover.alt hørtes greit ut med den lille iværtfall...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...