januarbebbis Skrevet 25. juli 2006 #1 Skrevet 25. juli 2006 Er det vanlig med "menssmerter" helt til uke 15?? Har hatt det helt siden jeg var 1 mnd.på vei (og trodde jeg skulle få mensen, men da det ikke kom noe tok jeg en test - og jeg var gravid på første forsøk!) Fortsatt har jeg ganske sterke vokse/menssmerter - men ingen jeg snakker med kjenner seg igjen i dette... Noen som gjør det? Skal ikke på ultralyd før jeg er 17 uker på vei, og har ikke vært på andre undersøkelser enn første gang hos legen (hvor han bare tok noen blodprøver og klemte litt på livmoren min...). Har altså ikke hørt hjertelyd engang, men magen har begynt å vokse - og har altså sterke "menssmerter"... Så håper alt er ok...!!
Tiddelidu Skrevet 25. juli 2006 #2 Skrevet 25. juli 2006 Jeg er i uke 33 og har hatt disse smertene hele tiden, til og fra. Har ikke bekymra meg så mye for det. Legen min sa at det er livmora som vokser og strekker,og at det er naturlig. Beibisen har det i allefall bare bra tross disse murringene/smertene gjennom hele svangerskapet Så du kan nok bare ta det med ro! Lykke til!
Gjest Skrevet 25. juli 2006 #3 Skrevet 25. juli 2006 Oi, de smertene er der hele svangerskapet dem. Frem og tilbake... Jeg har så smerter til tider at jeg må ta paracet.... Men det er helt naturlig! Livmorbåndene som strekker seg. Den vokser vet du!
Rose69 Skrevet 25. juli 2006 #4 Skrevet 25. juli 2006 Jeg har også hatt smerter frem og tilbake. Det er livmoren som vokser og strekker seg. Så ikke bekymre deg du :-) Og så bra at magen vokser! Godt tegn det! Lykke til! Klem
msbu Skrevet 25. juli 2006 #5 Skrevet 25. juli 2006 Det er iallefall 2 typer smerter man kan ha. Ved bråe bevegelser kan man få akutt vondt i den ene eller begge sidene. Det er livmorbåndene som strekkes. Det kan til tider gjøre skikkelig vondt, men roer seg hvis man bøyer seg framover og lar alt få "falle til ro". Dette hadde jeg mye av med nr 1, og nå med nr 3. Med nr 2 kan jeg ikke huske jeg opplevde dette i det hele tatt, kanskje fordi de var såpass tett (2 år og 8 mnd). Livmorbåndene hadde sikkert ikke trukket seg sammen i mellom, de var kanskje allerede tøyd. Nå blir det imidlertid 6 1/2 år mellom de to minste, og det er nok grunnen til at jeg kjenner disse strekksmertene så godt nå, kroppen var nok omtrent tilbake til det normale igjen. Den andre typen smerter jeg har opplevd er slike mensmurringer. Jeg hadde mye av det i perioder med nr. 2, spesielt siste halvdel av svangerskapet. Jeg har opplevd det i perioder nå også, helt fra "første start". Tror det er helt normalt. Denne gangen opplevde også jeg skikkelige menssmerter på den tiden jeg ventet mensen (bruker ikke ha særlig menssmerter ellers). Mensen uteble imidlertid, og jeg tok en test - POSITIV!!!
Anonym bruker Skrevet 26. juli 2006 #6 Skrevet 26. juli 2006 Hmm.. kanskje du skal ha tvillinger...!?! Hørte om ei som fikk tvillinger som hadde kraftige voksesmerter lenge!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå