Gå til innhold

Hvor ofte sjekker dere babyen når den sover?


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Går inn å sjekker han i ny og ne på kvelden.. Hver gang vi er på do titter vi innom rommet, så sjekker vi han når vi legger oss.. Sjekker han ikke noe særlig når han sover på dagen for da er ikke sovinga så lenge, men blir duppen pluttselig lang en dag sjekker jeg han ja.

 

Hørtes da litt vel overhysterisk ut med den pustemaskinen osv da spør du meg men...

Vi sjekker han også noen ganger iløpet av kvelden. Han lager ofte noen lyder iløpet av kvelden, å da går jeg alltid inn å sjekker at han har det bra. På dagtid ser jeg ikke så ofte til han.. Ser inn til han når han har sovnet (for å se om han har dynen på seg osv.) Ellers ser jeg bare inn til han om han har sovet unormalt lenge på dagtid:)

 

Har veken pustemaskin eller kamera:) Føler ikke at vi trenger det:)

Pleier ikke å sjekke henne på dagtid når hun sover...da er det som regel bare dupper på en times tid likevel. Er i nærheten av henne da...hun ligger i vogna på verandaen, vi går tur, hun står utenfor vinduet osv.

 

Når hun har lagt seg for natta sjekker jeg ikke særlig ofte. Liker å la henne sove i fred. Hun våkner fort når jeg kommer inn på rommet. Tar en titt før jeg legger meg da...brer over henne dyna. Ellers er det vel oftest hun som vekker meg;)

 

Har heller aldri følt behov for hverken kamera eller pustealarm, heldigvis.

Vi ser inn til han nokre gongar i løpet av kvelden, når vi går forbi døra. Om dagen sjekkar vi han sjeldan, som regel søv eg føremiddagslur saman med han. Om ettermiddagen søv han så kort at eg ikkje synest det er nødvendig.

Annonse

hei jeg med pustealarm og kamera her:)

for et år siden skjedde noe traumatisk i min aller nærmeste familie i form av plutselig død. har angst for at noe skal skje med babyen ift krybbedød. ei venninne av meg har opplevd det, og det glemmer jeg aldri!!! jeg tror ikke jeg hadde taklet en så stor sorg så nærme den forrige..... hadde det ikke vært for det som skjedde for et år siden hadde jeg aldri tenkt på det!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...