Gå til innhold

Underlivet etter fødsel


Anbefalte innlegg

Jeg er i planleggingsfasen til å bli gravid og lurer litt på hvordan underlivet blir etter en fødsel.

 

Blir det helt normalt igjen?

 

Kjennes det annerledes når man har sex? Blir skjeden like stram igjen hvis man gjør knipeøvelser?

 

Ser det likt ut der nede som før graviditeten?

 

Jeg blir glad hvis noen svarer meg. (Og håper noen kan si at det blir helt som før igjen.) :-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5689410-underlivet-etter-f%C3%B8dsel/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Har blitt nesten helt normalt igjen

Skjeden er nok ikke helt like stram, men sambo merker absolutt ingen forskjell.

Ser ikke helt likt ut pga av klipping, revning for så å bli sydd etter fødsel.

Sjansene for å bli noenlunde lik som før er store, men hvis du vil være identisk etter en fødsel så burde du nok kanskje ikke tenke på å bli gravid i første stedet *ler*

Slapp av. Det er ikke verdens undergang om ting er bittelitt forandret :)

Neida, det er ikke verdens undergang. Men det blir ikke morsomt hvis det ser ut som om jeg har blitt kjørt over av en bil "der nede", eller hvis mannen eller jeg selv synes det har blitt for slapt så man ikke får noe godt sexliv lenger.

Et godt råd: start med knipeøvelsene nå, og fortsett med dem resten av livet :) Har du godt trente muskler i underlivet når du skal føde, hjelper det deg under fødselen, samt at de raskere kommer tilbake til normalen etter fødselen. Knipeøvelsene bør du gjøre hver eneste dag. Knip, "kjør heis" oppover med musklene, hold noen sekunder og "kjør heis" sakte nedover igjen. Slapp av et par sekunder og knip igjen. Gjenta minimum 30 ganger pr dag. Du kan lage deg enkle rutiner som at du kniper på bussen, foran TVn osv, så blir det automatikk i det til slutt.

 

Velger du å gå på yogakurs for gravide lærer du supereffektive knipeøvelser der.

 

Og, ja: 8 uker etter fødselen var jeg like stram som før :) Men det krever innsats.

 

Om underlivet ser liks ut som før kommer både an på om du er flink til å knipe både før og etter, men det kommer også ann på om du må sy, og i så fall hvor mye.

slenger meg på en liten kommentar fra ei som har tatt ks, bare for å få frem hvor viktig knipeøvelser er uansett hvordan fødselen blir. jeg var livredd for at jeg skulle miste kontroll der nede da jeg gikk gravid, så jeg trente knipemuskler for harde livet. nå endte det slik da, at jeg måtte ta ks. mange tror da at det ikke er noen vits å knipe, men det er det. trykket på bekkenet får man også under svangerskapet. pga knipeøvelsene har jeg faktisk bedre kontroll nå enn før jeg ble gravid. mye bedre sex har vi også:) hi hi. så ingenting å tape på å knipe:) så i mitt tilfelle er det faktisk mye bedre enn før svangerskapet.

Annonse

Det spiller vel ingen rolle hvordan du ser ut nede der?!

Du får jo et lite mirakel!

 

Kunne godt sett ut som en påkjørt kjøttkake i skrittet jeg etter en fødsel, bryr meg ikke i det hele tatt. Er det en grunn til å tvile på å få barn syns jeg du er veldig forfengelig. Og at du bare skal droppe det... Kanskje jeg er litt krass nå, men det mener jeg.

 

Men her merker vi heller ingen forskjell, så har jeg svart på det du lurte på :)

Det er svært få forhold som fungerer uten et velfungerende sexliv. Jeg vil gjerne ha et (godt) forhold til pappaen også. Jeg tror desverre ikke det er så morsomt å være alenemor. Dessuten har jeg ikke sagt noe om at det vil være en grunn til å ikke få barn. Det må være lov til å lure.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...