Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Vi ønsker ikke at poden skal leke med våpen.

 

Før jeg fikk barn selv, tenkte jeg aldri over at ikke alle foreldre liker at barna får lekevåpen i gave. Jeg så en fin james bond pistol i leketøybutikken og tenkte at den måtte være passe kul for en liten gutt på åtte år, (eller hva han var på det tidspunktet), og kjøpte den i fødselsdagsgave til fadderbarnet mitt. I ettertid har jeg tenkt på at det kanskje ikke falt i god jord hos mamman hans, men jeg hørte aldri noe.

 

Det jeg vil frem til er at kanskje oldemoren din ikke tenker over hva slags symbolsk betydning en lekepistol har... Kanksje hun ville vært helt enig med deg i at sønnen din var for liten, eller at våpen ikke er ok å leke med (hvis du har denne oppfatningen, da...) hvis du forklarer henne det.

 

Vi var hos noen venner i går hvor de fant frem en lekekasse hvor det blant annet var en cowboyhatt og en pistol oppi og poden tok tak i pistolen og ville undersøke den. Jeg kjente at jeg ikke likte det særlig godt, samtidig synes jeg det er forskjell på om han leker med det i en slik situasjon enn at vi kjøper det til ham.

 

Vi har tenkt til å fortelle familie og venner at vi ikke ønsker lekevåpen i gaver til poden.

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5681293-v%C3%A5pen/#findComment-5682967
Del på andre sider

Jeg ville ikke gitt noe "pang,pang" i gave til små barn. Jeg synes ikke noe om lekevåpen. Å leke krig begynner de med tidlig nok som det er uten at man oppmuntrer til det. Da er det nok viktig å snakke om hvor alvorlig det med ordentlig skyting og kriger.

 

Vannpistoler og ting som spruter vann syns jeg er greit av en eller annen grunn. Det er noe jeg har vokst opp med, uten å forbinde det med krig, bare morsom vannlek.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5681293-v%C3%A5pen/#findComment-5691838
Del på andre sider

Annonse

vi har nettopp pratet om dette her hjemnme og er enige om at våpen ikke er greit! jeg liker heller ikke når barn leker at pinner er våpen og lekeskyter med dem. syns det er stygt å se små barn retter "pinnepistoler" mot forbipasserernde og sier pangpang!!

 

hadde en "dskursjon" med stedatteren min om dette og hun fikk beskjed om at pinnen måtte være noe annet enn pistol hvis hun ville leke med den...

 

kan jo være det blir vanskeligere å holde dem helt unna det når de blir eldre, men det er greit at de vet vårt syn på våpen... :-)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5681293-v%C3%A5pen/#findComment-5698187
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...