Gå til innhold

Belte i bil....


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har dere hørt om et slags tilleggsbelte til bil som blir anbefalt gravide???

Hørte at vanlig sikkerhetsbelte kan være farlig for gravide om det blir en "bråstopp"...

Noen som vet noe om dette??? evt hvor jeg kjper det, og hva det koster????

Videoannonse
Annonse
Skrevet

vet bare at det stemmer og at jeg lurer på det sammen. noen som vet eller?

Skrevet

Be safe, heter beltet, får det kjøpt blant annet på babyshop..

Har ikke brukt dette selv, selv om dette er 4.gang jeg går gravid, men ifølge venninner så er det veldig bra :)

Tror ikke det er så dyrt heller, 2-300 ca.. Håper dere får fatt i det.

lykke til :)

Skrevet

Jeg har ett sånt, men av en eller annen grnn er jeg treg med å bruke det.. Er liksom litt tungvint å ta det av og på passasjer og fører setet (ja, jeg er lat). Men godt å slippe selen som tryker på magen.

Skrevet

Har også et sånt BeSafe Gravid. Kostet meg 400 kr. Er behagelig å ha på, men bruker det visst bare når jeg er passasjer =P

Skrevet

Trygg trafikk sier dette beltet ikke er nødvendig, at en vanlig bilbelte gir nok sikkerhet til både mor og foster/barn.

Det er likevel noen som velger å bruke dette beltet, fordi de føler det som mer behagelig for magen.

Så de av dere som ønsker bruke dette, må bare vite at det skal ikke gi mer sikkerhet, så ikke bruk pengene på det av den grunn. det må heller være fordi dere synes det er mer behagelig for magen.

Skrevet

Be safe bilbelte for gravide styrer den nederste selen vekk fra magen og fosteret, slik at det ikke blir like stort trykk på babyen ved en evt. ulykke eller bråstopp. På en gravid ligger fosteret helt ytterst og kan utsettes for en ekstrem belastning om en kolliderer. Det er gjort undersøkelser i usa på at dette minsker skader på fosteret i forhold til om en bruker bilbelte. Koster ca. 350 kr tror jeg. Dessuten er det behagelig å ha på.

 

Skrevet

På skravlesiden lå det en tråd om hvordan man kunne få kjøpt dette beltet til halve prisen for noen dager siden. Jeg brukte det forrige gang og bruker det nå også, MYE mer behagelig for magen... :o)

Skrevet

Har selv tenkt å kjøpe meg ett sånt belte. Synest det er ganske ubehagelig når noe strammer over magen. Skal på bilferie neste uke, og da kommer det nok godt med :)

Ser at de f.eks. selger det på BilXtra til 399,-.

Skrevet

Hei alle sammen, jeg anbefaler på det beste at dere kjøper det, det er deilig å ikke ha trykk på magen. Og i allefall hjelper det psykologisk...

Jeg og mange andre har kjøpt det direkte på besafe, til 199 kr. Sendt hjem til deg i posten. Gå inn på www.hts.no og bli med på konkurransen og du får det med 50% rabatt.

Lykke til!

Skrevet

Be safe heter d, har et eg som blir brukt daglig. Kjøpte d på babymiljø for 500kr, dyrt ja mn eg føle mg mye tryggere me d på...

Skrevet

Jeg bruker også beltet og føler at det er litt tryggere. Jeg fikk kjøpt et brukt til 150 kr. Uansett pris er det vel en billig forsikring hvis noe skulle skje.

  • 1 måned senere...
Skrevet

unnskyld mæ...men æ kjenner mæ provosert over uttalelser om at trygg trafikk sier det ikke er nødvendig med besafe sikkerhetsbelte for gravide!! enten er det noe i veien med vedkommende fra trygg trafikk som sier dette,eller så e det en uttalelse som ikke er helt gjennomtenkt.

 

ved en bil kræsj så for man ett trykk som tilsvarer flere tonn,mot mage området der fostret ligger så fredfult.. så for mæ høres det helt syykt ut når æ læser følgende:" det er likevel noen som velger å bruke dette beltet,fordi de føler det som mer behagelig for magen"!!!

 

beltet anbefales av trafikk etat og legepersonell, fordi at fostret skånes for det aller værste trykket ved en kollisjon,ikke for at det liksom er behagelig for mor og magen!! belte er ingen falsk trygghet. gå inn på besafe sine nett sider,der står det om beltet.

 

mange velger å ikke bruke beltet,å mange velger å ikke bruke noen slags sikkerhetsbelte,det er ett valg hver og en må ta..mn d anbefales at gravide bruker tilpasset sikkerhets belte,så jeg personlig har ikke"råd"å la være!-

 

i se og hør nr.64 15-18 aug-06 er det en repotasje om et ungt par som opplevde å miste deres ufødte barn 1 dag før termin,å på slutten av denne repotasjen står d følgende som foreldrene til barnet sir:" gravide kvinner skulle fått tilgang til spesialtilpassede sikkerhetsbelter i bil,da kunne kanskje datteren vår vært reddet"""""

 

dette fikk meg til å skjønne at tydeligvis ikke alle er infomert om at det finnes slike sikkerhetsbelter!-så jenter, spred det glade budskap om at disse beltene finnes!

Skrevet

Bruker vanlig belte jeg! Trygg på det! Mange av disse " merke" varene er ute etter pengene våre. Og Se og Hør er vel kanskje ikke den mest pålitelige kilden!?! Har lest flere artikler( nei, ikke se og hør hehe) at mor har blitt innvalid ( knust bekken o.l) fordi hun brukte dette "sikkerhetsbelte" ! Hadde det vært så fantastisk sikkert så hadde det vel vært påbudt!?! PS Sjekk kildehnvisninger og hvem som sponser varene før du kjøper! Det er nok å bruke penger på i denne tiden :0)

Skrevet

Hørte nylig om en høygravid dame som brukte vanlig belte over magen, som var i en bilulykke. Barnet døde pga beltet... Så jeg føler meg mye tryggere når jeg bruker gravid-belte :) Det trenger ikke å koste 4-500 kr. Bare å kjøpe brukt det!

Men det er jo ikke påbudt som du sier. Skulle kanskje vært det..

Skrevet

Jeg kjøpte mitt BeSafe bilbelte her forrige dagen, 350 kr på Babyshop, og synes det er en grei forsikring. Hadde egentlig ikke bekymret meg så mye over det, men skulle uhellet være ute og det kan være med på å redusere/ forhindre skade på den lille (og kanskje også meg), vet jeg at jeg ville ville være evig taknemmlig. Det er greit å sette fast rundt setet, er ikke store ekstra bryet å feste beltet, kan brukes flere ganger enten hvis jeg får en til eller selge/ gi det videre.

Skrevet

jeg betalte 190 kr for mitt besafe belte,om enkelte ikke tar seg råd til denne nødvendige sikkerheten for sitt ufødte barn,så unskyld meg, da er dere bra egoistisk.

 

noen velger å røyke og drikke under graviditeten, andre lar være.noen bruker sikkerhes belte til daglig, andre lar være . jeg å mange andre velger å beskytte fosteret vårt ved en evt kræsj, andre lar være.-jeg har ikke råd til å tenke egoistisk eller likegyldig,jeg har ett barn i magen å det barnet sette jeg høyest.

 

 

Skrevet

æ bruker ett sånt belte fra besafe,kunne ik vært foruten,føler mæ så trygg med det belte,bruker d daglig..da har æ nu hvertfall gjort mitt for å unngå skader v en evt bilulykke!

annbefaler dåkker andre å til å gjøre d:)

Skrevet

Før i gamledager når moren min gikk gravid, var det noe alle visste at selen over magen ikke måtte brukes under graviditet. Bare ved en bråbrems var dette nok til å ta livet å fosteret. Selen over magen ble lagt bak ryggen, og det var bare selen over skulderen som ble brukt. Om det er sikkert nok tviler jeg på. Men en mellomting kanskje?

 

Til deg som snakker om knust bekken pga av besafe, så må jeg bare si at du ikke er sikker på om du overlever engang selv om du bruker belte i bilen. Bekkenet kan knuses eller nakken brekkes uavhengig av utstyr i bilen så lenge kollisjonen er hard nok.

Skrevet

æ e helt eni me"gutsbestebarn"!! man for ikke knust bekken av besafe beltet.hoved trykket v en kræsj blir da overkroppen. selen som er nederst tar ikke hoved trykket.

 

ingen unskyldning for å ikke bruke besafe beltet,spør du mæ:)

men folk for bestemme sjøl,æ dømmer ingen.mn lik ik at folk argumentere negativt for sikkerhets utstyr:) d e jo en grunn t at dm e der!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...