Anonym bruker Skrevet 8. juli 2006 #1 Skrevet 8. juli 2006 Ser på diverse innlegg at det ikke er bare meg. Dette er en typisk lørdag for meg. Jeg sto opp med 3 åringen i dag tidlig. Faren slepte seg ikke opp før kl 11. Han satte seg ganske snart til med dataen og satt der utover formiddagen mens jeg lekte med guttungen. Begynner å mase i fire tida om å ut og gå en tur slik at guttungen får løpe ut litt energi før kvelden. Rundt fem ble jeg forbanna og måtte kjefte for å få slepe den fyren ut fra det der datarommet. Da vi kom hjem, laget han middag som han spiste mens han glodde på tvn. Så satt han seg foran datan igjen, jeg var i grunn sliten etter å hatt guttungen hele dagen. Så maser jeg om at han må legge ungen siden jeg er helt ferdig, var helt uvel. Han dusjer og ordner guttungen til natta etter litt mas. Så nå hørte jeg at han låste døra til datarommet. Ser vel ikke mer av han i dag..... kommer ikke i seng før tre - fire. Blir vel meg som må opp i morgen også...... Ikke orker han å høre på at jeg klager litt eller kose noe med magen. Føler nesten ikke at jeg har vekslet et ord med ham annet enn om guttungen i hele dag. Føler ikke at han bryr seg om annet enn datan. Tar jeg det opp, klager jeg på alt han gjør. Han har skullet støvsuge i tre dager. Hårballene til katta biter meg i skinneleggen snart...... Han har liksom lovet at når jeg blir stor og gravid, skal han avlaste meg masse og skjemme meg vekk. Når blir jeg stor nok da?? Er i uke 34 nå....... Sorry sytet, har ikke så mange jeg deler slikt med annet enn de kjekke damene på bim...Hva er det med de der mannfolka ass? Jeg leser mange innlegg om ubetenksomme og giddalause mannfolk for tida. Hva i all verden skal vi gjøre med dem???
Gjest Skrevet 8. juli 2006 #2 Skrevet 8. juli 2006 jeg synes jo dette høres helt horribelt ut. har bare et spørsmål, hvorfor er du sammen med en slikslask? unnskyld at jeg sier det slik, men er sikker på at du fortjener mye bedre. for ikke å snakke om barnet deres. og det barnet du bærer på. hvorfor er så mange kvinner sammen med slike menn? jeg fatter det ikke!! hjelp meg her!
detvarengutt! Skrevet 8. juli 2006 #3 Skrevet 8. juli 2006 enig med mummumamma ovenfor her. Hvorfor gidder man være sammen med en slik slask? .. " er så glad i ham..." bla bla bla... ( dette er ment rent generelt mot slike slasker altså hva er det vi damer er så glade i da, det sure trynet hans? Stikk fingeren i jorda damer!! Hvorfor gidde være i et forhold når man alikevel er alene om alt? Eg berre spør! Men lykke til, og TA DET OPP MED DEN LATE SLASKEN!! Husk nå blir du mor til 2 også
detvarengutt! Skrevet 8. juli 2006 #4 Skrevet 8. juli 2006 mente ikke bare å være krass, skjønner du er fortvila... men et det sånn det skal være da? Hadde dette vært mannen til ei venninne av deg f.eks... hva hadde du råda henne til?
Gjest Skrevet 8. juli 2006 #5 Skrevet 8. juli 2006 huff ja, er akkurat sllik jeg og tenker! disse jentene hadde jo hatt det så mye bedre uten!! jeg klarer bare ikke å tenke meg til hvordan det er å være i et slikt forhold. kunne liksom aldri funent meg i å bli behandlet på en så råtten måte. jeg håper HI finner styrke å si fra eller gå.
Prins-06 +en i vente nov-10 Skrevet 8. juli 2006 #6 Skrevet 8. juli 2006 Låse døra????Er det mulig det da...Blir HELT rystet her jeg sitter jeg, dette må du IKKE finne deg i... Må si meg enig i ho over meg at du fortjener MYE bedre, og det gjør barna dine og.... Jeg hadde ikke finni meg i å bli behandla sånn...At alt skal være en kamp før man får forståelse og hjelp....Synes dere skal sette dere ned å snakke sammen jeg, du burde få sagt det du har på hjertet på en rolig måte.... Men få han for all del til å låse opp den døra.....Går ikke ann!!!! Håper dere får ordnet opp i dette!!! Klemmer fra
Mamman til C og M Skrevet 8. juli 2006 #7 Skrevet 8. juli 2006 Unnskyld meg, låste han døra til datarommet???? Hva i all verden er det han driver med der inne??? Jeg hadde blitt driiit forbanna, og jeg er IKKE bortskjemt med at mannen hjelper til her i huset, men et sted går da virkelig grensa!!! Hils han fra oss og si han må skjerpe seg!! Hehe
Anonym bruker Skrevet 8. juli 2006 #8 Skrevet 8. juli 2006 Må grine litt her jeg sitter, ser jo at jeg har svartmalt sambo litt da... Han er jo ikke slik hver dag, kanskje meg som er veldig sliten i dag. Men døgnrytmen stemmer ja. og ja, han bruker å låse dataromsdøra. Noe med at han trenger tid for seg selv..... Men ja, mange dager jeg ikke føler meg verdsatt her. Men ikke i den grad at jeg vurderer å gå- han tar jo selvfølgelig sitt han også. Jeg har ikke sett på støvsugeren på flere mnd og selvfølgelig står han opp med guttungen de aller fleste søndager (en ordning vi har det. Jeg lørdag, han søndag) Men ja, sitter mye alene på kveldene og føler meg mye ensom for tiden. Takk for mange gode ord selv om jeg skrev innlegget med masse hormoner i kroppen Hovedinnlegger
Ceci og prinsen. Skrevet 8. juli 2006 #9 Skrevet 8. juli 2006 Jeg er helt rystet, jeg! Synd å se at du er lei deg og føler at du har svartmala han litt, men uansett om dette er dagligdags oppførsel av han, eller bare en sjelden gangs oppførsel, så synes ihvertfall jeg at det ikke er noen akseptabel oppførsel! - Låse døra til datarommet!????!!!! Høres helt sprøtt ut! Hadde min mann gjort noe sånn hadde jeg blitt veldig mistenksom på hva i alle dager det var han dreiv på med der inne. " Tid for seg selv" hadde han vel fått med åpen dør også, han kunne jo bare bedt om et par timer i fred og ro? Du er i uke 34, dvs du er så og si høygravid - og sikkert veldig sliten i kroppen. At du da må ta deg mest av husets 3-åring synes jeg er ego av han. Du bærer tross alt på barn nr. 2 - da får han ta hovedansvaret for barn nr. 1 - synes nå jeg. Håper du ikke ble mer lei deg av å lese meninga mi nå, men kjære deg - du fortjener bedre!
detvarengutt! Skrevet 8. juli 2006 #10 Skrevet 8. juli 2006 du har vel ikke svartmalt, du har skrevet sannheten, har du ikke?
oslojente80 Mina f 07.09.06 Skrevet 9. juli 2006 #11 Skrevet 9. juli 2006 Det kan du si.. Mannfolka er noe helt for seg selv. Kunne ønske at samboern min også var flinkere til å hjelpe meg her hjemme. Må be han om alt og som regel så sier han vent litt.. Da kan jeg jo like godt gjøre det selv. Selvom jeg sitter igjen etterpå med kjempe vondt i bekkenet:(
mamma til fire små Skrevet 9. juli 2006 #12 Skrevet 9. juli 2006 Hei! så ikke dette innlegget før nå jeg, og blir gangske frustrert når jeg ser at du skriver at du er ensom og ønsker støtte, også greier alle sammen som svarer å være så negativ??? jeg kan da osgå til tider bli frustrert over mannen min, det er da vel helt vanlig i forhold det da.. vi kvinner og menn tenker helt ulikt og slik er det bare. kan jo ikke bli lesbisk av den grunn. synes ikke du svartmaler mannen din fordi om du hadde behov for å få ut litt frustrasjon. jeg er ca like langt på vei som deg, og må også av og til "mase" på han her hjemme. jeg er vel den som ser mest hva som skal gjøres, og det er ikke lett når man er så sliten. kan også bli skuffet over han, men samtidig har jeg lett for å glemme at han faktisk har vært på jobb, han har drevet og pusset opp barnerommet, som egentlig jeg var mest ivrig på å få gjort nå. bare det at jeg ble så fort sliten, at det blei til at han måtte gjøre nesten alt. tror ikke alle menn forstår hvor sliten vi kan være i grunnen. jeg måtte selv klage en del forrige helg over hvor slitsomt det faktisk var da vi hadde besøk av en kompis hele helgen (kommer langveis fra). de er vant til at jeg er husmor, og på en måte så er det vel kanskje like mye min feil. de gidder kanskje ikke gjøre noe som de syns er unødvendig, selv om vi syns det er nødvendig. du sier f.eks at han har sagt at han skal støvsuge, også blir det ikke gjort. Kanskje det hjelper hvis du spør om han VIL gjøre det. har merket at det hjelper her ihvertfall. hvis jeg sier "KAN du?" så tenker menn at "klart jeg kan, men det trengs ikke". forstår du hva jeg mener? og hvis han da svarer at han vil hjelpe deg, så finn ut når. og si at hvis han ikke har gjort det til den tid, så gjør jeg det selv. ser jo at han har hjulpet til med å bade sønnen, og han lagde jo middag.. er ikke noe gøy å være ensom, og jeg syns ikke at det er rett at du skal gå fra han for det. hva om du spør om du kan få være med å spille dataspill el noe da? kanskje guttungen kunne lært seg noe på datan også? når man har to barn sammen, så syns jeg det skal mer til før man gir opp et forhold. vi damene har da helt sikkert masse feil i forholdet vi også. et forhold må jobbes med. noen ganger greier man det sammen bare som par, andre ganger kan det være lurt å få noe terapi. ofte kommer forholdet inn i en ond sirkel, og da vil man gjerne være sta og vil forandre den andre parten. hør heller da med partneren hva du kan gjøre for at det skal bli bedre. alle kan bare forandre seg selv, og ingen kan forandre noen andre. det være seg i et parforhold eller i et arbeidsmiljø eller annet. håper du ihverftfall har det bedre i dag enn igår!! følelser går jo opp og ned. en dag føler man seg ensom, neste dag ikke:)
Gjest Skrevet 9. juli 2006 #13 Skrevet 9. juli 2006 jeg mener bestemt at det er stor forskjell på å være frustrert over partneren sin iblant, (det er vel alle?!) og å ha en mann som ikke gjør noe som helst, kommer og går som han vil, ikke tar hensyn, lager mat kun til seg selv og låser (!) døren om seg for å få privatløiv. hva med å være lyhørt for hverandre? privatliv er noe vi alle trenger, og det er noe alle forhold må legge opp til. men slik som det beskrives her så virker det langt fra som det fungerer godt nok. denne jenta er helt sikkert alene, lei seg, skuffet, sint og frustrert. i tillegg til å være så godt som høygravid. hun skriver inn her og spør om råd, om andre har det somhun og hva hun skal gjøre. da får hun svar fra alle oss som mener at dette skal hun ikke finne seg i. jeg skrev til henne at hun er verdt så mye bedre enn dette, og at hun bør ta stilling til om hun vil leve slik, og om hun vil at barnen skal vokse opp med en slik far. det mener jeg virkelig jeg er i min fulle rett til. for jeg ønsker ikke at noen, hverken voksen eller barn, skal finne seg i slik respektløs behandling. jeg har brutt all kontakt med en far som er alkoholkiker av akkurat den grunnen, så jeg vet litt om hva det går i her.
mamma til fire små Skrevet 9. juli 2006 #14 Skrevet 9. juli 2006 men det er da ikke sikkert at det er slik hele tiden. hun sier jo ikke at han ikke gjør noe som helst. at han kommer og går som han vil, og lager mat kun til seg selv? han lagde middag, og gikk og spiste alene. vi vet jo ikke hvorfor han vil være alene. hun sier at lørdager er "hennes" dag, søndag er hans. akkurat denne dagen trengte han fred, akkurat som hun trengte avlastning. kan jo være han er sliten etter en lang uke også da. noen menn bruker vanvittig mye tid på å tenke på det som skal skje. det er da stor omveltning for dem også. noen menn opplever jo faktisk å bli deprimerte når fødsel nærmer seg. og jeg syns kanskje du tar litt hardt i når du sammenligner han med en alkoholiker. så godt kjenner vi ikke dette paret.. mener ikke å krangle med deg nå altså, bare førsøker å vinkle situasjonen positivt. dersom han er slik bestandig, er jeg forsåvidt enig med dere andre. jeg syntes kanskje at det ble trukket litt forhastede konklusjoner. uansett har vel alle parforhold godt av hjelp utenifra. f.eks hjelp til å kommunisere på en bedre måte. alle forhold må jo jobbes med. jeg mener at jeg og mannen min har et bra forhold, men det er alltid ting som kan forbedres. og når det er bra, er det viktig at man ikke glemmer å jobbe med forholdet da også. vi hadde nok gått fra hverandre dersom vi hadde valgt den "lette veien" vi også. men nå er mottoet vårt at "vi snur ikke i motbakker". jeg vet at jeg kan være veldig vanskelig. og det er han også. tror ingen av oss er noe lett å leve med, men gresset behøver heller ikke være bedre på andre siden. jeg ville jo heller ikke vært sammen med mannen min for enhver pris. man må jo kunne respektere hverandre. ikke bare mannen respektere kona, men også omvendt. selv om partneren ikke er gravid, kan han jo være sliten. og dersom denne respekten er borte, kan man få hjelp til å finne tilbake til den.
Gjest Skrevet 9. juli 2006 #15 Skrevet 9. juli 2006 neida, krangler ikke jeg heller. men slik som hun legger det frem, og uttrykker seg så sitter ihvertfall jeg igjen med inntrykket av et skjevt forhold som ikke fungerer. mulig du har rett i det du skriver, at dette bare er en engangsforeteelse. men jeg sitter her og tenker noe annet. for reaksjonen hennes på det er i så fall i overkant kraftig. ingen av oss vet noe som helst om disse to, mer enn det hun skriver. og det gjør tolkningsrommet ganske stort. men fakta er jo også at mange kvinner i dårlige, fysisk el psykisk krenkende forhold forsvarer mannen sin så fort hun har sjansen. er det kanskje det hun gjør da hun leser om våre reaksjoner? ikke vet jeg, men jg vet i hvertfall hva jeg tenker om det.
haater husarbeid Skrevet 9. juli 2006 #16 Skrevet 9. juli 2006 Tusen takk!! Du har virkelig forstått hva jeg mente! Takker for gode ord.
Anonym bruker Skrevet 9. juli 2006 #18 Skrevet 9. juli 2006 samboeren min har hatt ferie i to uker nå. vi ble enige før ferien begynte at vi skulle gjøre alt klart til bebisen kommer,vaske hele huset,klær,seng og ikke minst pusse opp babyrommet. men det han brukte første ferieuka til var å skru på en gammel bil han har kjøpt. og den uka som har vært nå,har han hjulpet kameraten med å skru på den gamle bilen hans. ble litt irritert i dag å sa at nå må vi gjøre noe her. nei han skulle til kameraten å skru i dag å han. så nå har han dratt. jeg sitter her da og blir egentlig ganske stresset fordi det nærmer seg termin,14dager igjen og det er sinnsykt masse å gjøre.jeg sliter med bekkenløsning og kan ikke gjøre så mye. samboer begynner på jobb i morra å det er mye å gjøre. ååå,jeg blir så irritert....
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå