Anonym bruker Skrevet 1. juli 2006 #1 Skrevet 1. juli 2006 Nevøen min har slått seg og fått et kutt rett over leppa. Legen ville ikke sy og sa at dette vil gå så bra. Er det noen som har erfaring eller gode råd på hvordan man kan unngå å få arr. Går det an å unngå arr. Gutten er 2 år.
Anonym bruker Skrevet 1. juli 2006 #2 Skrevet 1. juli 2006 det beste er at det får gro selv.. da blir det mest sansynlig ikke arr.. hadde dem syd så har det kunna blitt arr.. men har arr noe å si da? sjarmerende at det vises at dem er i farta.. også når dem er stor.. har masse arr på fotan min jeg.. masse å fortelle til mine barn.. og dem synes det er artig å høre om det.. hehe
Bruble Skrevet 1. juli 2006 #3 Skrevet 1. juli 2006 Jeg har et pittelite arr mellom overleppa og nesa. Fikk det da jeg skulle lære meg og sykle.. men tryna kraftig istedet.
ApriIbaby Skrevet 1. juli 2006 #4 Skrevet 1. juli 2006 KJøp Meform på apoteket.. Veeldig dyr bandasje som leger sår til arret blir nesten helt bort. Skal brukes lenge etter at såret har grodd.
Anonym bruker Skrevet 1. juli 2006 #5 Skrevet 1. juli 2006 Gutten vår fikk en bitteliten rift på overleppa etter en skogstur i barnehagen, nesten som et skrubbsår bare. Men fordi dette var i snørresesongen tørket det jo aldri ordentlig, og da det endelig hadde grodd var det en liten stripe der. Så hold såret så tørt som mulig!
Expat Skrevet 1. juli 2006 #6 Skrevet 1. juli 2006 Skriver under på dette. Brukte slik bandasje på skulderen etter at et arr måtte bli omsydd... Ble utrolig mye bedre. Det er kjempelurt å bruke bandasje/klebeplaster lenger enn det er skorpe, det blir ofte nesten som strekkmerker i slike sår.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå