Gå til innhold

no har eg kjøpt Holle-graut, men...


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Full porsjon som står beskrevet bakpå pakken er vel på 2 dl væske. Mener jeg har sett de som har brukt Nestle lurt på om ikke Hollegrøten er for store porsjoner siden Nestle sin er på 1 dl væske. Eller tar jeg helt feil her?

 

Da snuppa vår spiste denne grøten lagede vi til 2 dl til å begynne med, men tok på slump etterhvert....det holdt ihvertfall til henne:-)

...hm, det er mini som er glad i graut, med andre ord:). Har laga halvannan porsjon av Nestlé-grauten ganske ofte, og det går ned, kvar smitt og smule.( Men så er han stor også, då.) Har inntrykk av at Holle kanskje mettar litt meir, så du ikkje treng så store porsjonar?

Annonse

ja, Nestlé-graut er nammenam, det er berre å tilstå...Har tjuvsmakt ei skei eller to av junior, ja.

 

Her ute i distrikta er det ikkje berre, berre å boikotte Nestlé, sjølv om eg gjer så godt eg kan. Men i går var eg på "bytur" og kjøpte eit par pakkar Holle. Litt dumt å kjøpe massevis, i tilfelle junior gjekk til akutt Holle-nekt. Men no har han smakt, og likt, både spelt og fullkorn, så no skal eg kjøpe eit lite lager neste gong eg er ute og fartar. Det einaste dumme er at eg enno ikkje har funne ein butikk her i distriktet som har anna enn NAN mme - og det treng eg jo til grauten. Eller? Kan eg lage han med berre vatn?

 

Har stor sans for innlegga dine, Luca, sjølv om eg ikkje er samd i alt (her står fjernsynet på litt for ofte, t.d., og av praktiske grunnar har vi altså ikkje innført Nestlé-boikott). Du verkar som eit fornuftig menneske med godt grep om både barnestell og mykje anna.

Tusen takk:-) Får en del pes her, så slikt varmer:-)

 

For meg handler det i første rekke om å unngå matvarer med sukker, og da er Holle et naturlig valg. Så kommer det etiske med hensyn til Nestle som jeg også boikotter.

 

Vi brukte Holle sin mme til å blande ut i grøten med(2 måleskjeeer mme i vannet, rør ut og ha i grøtpulver) men det finnes jo 2 typer i butikkene også. Er det NAN som er fra Nestle? Hva med Collett da?

Men vet en del bare blander ut med vann, man gir jo kanskje mme eller ammer i forbindelse med maten også.

 

Her har vi ei på 17 år i huset som gjerne ser på de evindelige realityshowene på MTV hele dagen, så må være litt striks på det:-) Orker ikke at småjentene skal vokse opp med slik bakgrunnsbråk hele tiden:-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...