Wilma69 Skrevet 28. juni 2006 #1 Skrevet 28. juni 2006 Hei jenter Noen som vet hva som byr på mest vanskeligheter? Er det en vanskeligere prosess med ivf når problemet ligger hos kvinnen enn når det ligger hos mannen? Hos oss er det samboerens svømmere som er både få og for dårlige til å komme seg fram. Hilsen Wilma
tyr70 Skrevet 29. juni 2006 #2 Skrevet 29. juni 2006 Hei. Det er mer vanskeligheter når det er problemer med kvinnen. Min har problemer med svømmerne og vi har hatt to forsøk og blitt gravid på begge. Lykke til.
Actio Skrevet 29. juni 2006 #3 Skrevet 29. juni 2006 Hei! Jeg tror ikke at det finnes noe fasitsvar på dette. Det kommer nok an på hvor alvorlig problemet er, eller hva som er problemet, hos kvinnen eller mannen. Dårlige svømmere kan jo ha mange forskjellige årsaker. Hos oss er det en genfeil som gjør at kvaliteten er dårlig. Vi har en gutt på 18 mnd. og er i gang med nytt forsøk nå.
snøfilla - mamma til 2 Skrevet 29. juni 2006 #4 Skrevet 29. juni 2006 Neste gang jeg er på Riksen skal jeg spørre om de har statistikk over hvilken "diagnose" som lykkes best med IVF/ICSI. Men det er jo ikke sikkert de har en sånn statistikk, eller at de vil offentliggjøre den til oss... Men inni mitt eget hode tror jeg at det er lettere å lykkes hvis det er mannen som er problemet. ...og så har livsstil myyyyyyye å si: Alkohol, kaffe, røyk, kosthold, søvn, kondisjon, vekt osv.
Wilma69 Skrevet 29. juni 2006 Forfatter #5 Skrevet 29. juni 2006 Tusen takk igjen for svar. Er redd det kan bli mange spørsmål etterhvert som vi får satt i gang prosessen. Wilma
luva* Skrevet 30. juni 2006 #6 Skrevet 30. juni 2006 Da vi var inne sist spurte vi om dette, og fikk til svar at late svømmere og tette eggledere var de diagnosene som gav best ivf / icsi resultat... Nå har jeg nå i tillegg på på vist pco, så da var det visst ikke så enkelt allikevel. Lykke til videre i prosessen!
Ambra, 2 IVF+2 frys+2 avbrutt Skrevet 3. juli 2006 #7 Skrevet 3. juli 2006 Jeg tror også, som andre her, at det er problemer hos mannen som gir best "gevinst" ved IVF/ICSI. Dette er jo problemer som løses direkte i prosessen, det å BLI gravid (altså problemer hos kvinnen) er jo det "verste" problemet. Funker ikke det, så hjelper ikke resten. Så jeg ligger altså tynt an... Sukk!
Wilma69 Skrevet 3. juli 2006 Forfatter #8 Skrevet 3. juli 2006 Uff da, ikke tenk sånn! Jeg har se siste ukene lest så mage god-historier enten det er hun eller han som har "problemet", så jeg satser alt på at det ender godt for oss alle!!!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå