KevinsMams venter nr2,110109 Skrevet 21. juni 2006 #1 Skrevet 21. juni 2006 har nå i uke 38 fått strekkmerker nede på magen etter på den sank og noen merker over navlen. jeg som har skrytt så over at jeg ikke hadde noen,,bla,blabla.. HUFF Noe som kan gjøres for å forbygge? forsvinner det nor etter fødsel eller er de der evig??
thea 1973 Skrevet 21. juni 2006 #2 Skrevet 21. juni 2006 Strekkmerker er hormonelt betinget, og det finnes ingen kur mot dem. Man kan visst heller ikke forebygge - er man disponert, så dukker de opp. Jeg er også redd for å få strekkmerker. Bruker mye oljer og ikke minst kremer, men i følge min jordmor vil dette ikke hjelpe. Strekkmerkene går ikke bort igjen, men de vil bli lyse i stede for røde/blåaktige. Så med tiden vil de ikke være veldig sjenerende.
mamma til prinsen Skrevet 21. juni 2006 #3 Skrevet 21. juni 2006 eg hadde heller ingen strekkmerker til uke 28 tror eg.. men vet du hva som virket på meg?? mamma smørte på meg en krem fra elizabeth arden som heter 8 hour cream og satt meg ut og solte magen i 4 5 timer og alle lysnet noen forsvant halve på og noen forsvant helt.. og dette har jeg bare gjort 1 gang.. sitter og venter på sol jeg nå... det er å annbefale..
KevinsMams venter nr2,110109 Skrevet 21. juni 2006 Forfatter #4 Skrevet 21. juni 2006 takk for tips helen. de er ikke fargete eller skjemmende. men vil ikke ha fler og skulle gjerne vært foruten..! men skal prøve den kremen og sol. Det er absolutt vært et forsøk!!
Gjest Skrevet 21. juni 2006 #5 Skrevet 21. juni 2006 Hihi, welcome in da club.. :oP Jeg var litt hovmodig ovenfor ei venninne som har termin omtrent samtidig som meg, hun fikk nemlig maaaasse strekkmerker.. Og jeg viste frem min glatte fine mage med stolthet.. Gikk det 2 uker tro, så var vi jaggu på samme nivå.. Stemmer at hovmod står for fall.. :oP
KevinsMams venter nr2,110109 Skrevet 21. juni 2006 Forfatter #6 Skrevet 21. juni 2006 huff ,ikke si det engang kjenner meg igjen på brifinga med den glatte magen. gikk og viste den frem hele tiden i vår. Synd at strekkmerkene kom nå i bikinisesongen.. man får igjen så det suser avogtil :oP
Gjest Skrevet 21. juni 2006 #7 Skrevet 21. juni 2006 Hehe, stygt av meg og le, men har det på samme måte selv.. Vi får bare "kose oss" med det rådet som stort sett går igjen: Tenk for en liten pris å betale for premien vi får.. Og apropos bikinisesong; har kjøpt meg sånn fiffig badetopp som dekker magen, så får vi se om merkene har bleknet noe til neste år ;o)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå