Gå til innhold

Hva moser dere sammen til middag til babyene?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Annet enn potet, gulrot og brokkoli? Er litt fantasiløs.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kålrot bruker vi i tillegg til potet og gulrot.

Skrevet

bruker dere olje eller smør i dette?

Skrevet

Man kan blande i litt morsmelk hvis du synes det blir for tørt.

Skrevet

Vi bruker av og til litt rapsolje..

Skrevet

Bruker soft smør i, og blander med kokevannet for at det ikke skal bli for tørt. Neste gang skal jeg prøve med leverpostei i..

Skrevet

Jeg bruker diverse grønnsaker og evt pasta eller ris. Det er lett å koke med litt kabonadedeig eller kyllingkjøttdeig. Det er lettvint og smaker godt. Jeg har også hatt litt hvite bønner oppi det gir fin konsistens. Jeg blander det ut til passe tykkelse med kokevann og fryser i porsjoner. Har i olje eller smør rett før servering.

 

Som smaksettere bruker jeg selleri eller enkle urter som persille eller basilikum. Tomater (flådde og uten frø) er også godt oppi.

 

Skrevet

Når kan man begynne med most pasta?

Skrevet

Ellers er det en som har lagt ut mange oppskrifter under kostholdsdebatten. :)

Skrevet

Jeg har brukt det i middagen fra hun begynte å få blandet mat. ca 7 mnd tenker jeg. Det er viktig å koke den godt og mose lenge, etterhvert er det greit med litt klumper. Min jente liker litt konsistens på maten.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...