Gå til innhold

Liv i magen, har det endret seg etter at dere kom inn her


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Ja, jeg synes det har endret seg. Hadde mye hard sparking nedover før jeg kom hit. Var på UL i uke 28 og da lå babyen i skråleie, med bena ned i bekkenet og hodet opp mot høyre hoftekam.

Er nå 29+6 og det sparker litt over hele magen, men ikke nedover mot blæra, og ikke på langt nær så kraftig som før. Lurer på om babyen kanskje har snudd seg med hodet ned, samtidig som det har blitt litt trangere der inne. Tror det er normalt at den sparker litt svakere nå enn før pga plassmangelen.

Jeg er i 32 uke nå og den siste uken eller sånn så har det endret seg og jeg holder på å dø av bekymring noen ganger.

Det har blitt så mye roligere og bevegelsene er ikke alltid så lette å kjenne da det ikke er spark, men mer at h*n flytter seg.

Jeg bekymrer meg også nesten syk innimellom for jeg syns det er så stille og rolig der inne. Er 29+ 2 i dag og prøver å trøste meg med at det er fordi babyen blir større og morkaka ligger foran. Forferdelig å gå sånn og bekymre seg, men kan jo liksom ikke ringe jordmor hver dag heller:)

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...