Gå til innhold

Farlig m UVI når man er garvid?


Anbefalte innlegg

Tror jeg har fått det.. Men det er ikke vondt når jeg tisser ell no, bare vondt nederst i magen, å jeg tisser små dråper hele tiden..

 

Var hos legen om mandagen å han spurte om jeg hadde det, mend a sa jeg at jeg ikkke hedde merka no.. Men på helsekortet under urin står det L4P1.. Å i dag har jeg sånn stikking der som urinblære sitter (tror jeg)

 

Men det jeg skulle frem til var om det var farlig??!

 

Klemmer fra

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5352294-farlig-m-uvi-n%C3%A5r-man-er-garvid/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei :-)

 

UVI skal behandles i svangerskapet. Legen skriver ut Pennicillin. Viktig at en behandler infeksjoner, så be om en ny legetime og ta med deg urinprøve av morgenurin. Har også hørt at det utøves litt forskjellig praksis hos legene, men jeg tror det bunner i mye uerfarenhet hos dem ang gravide med UVI.

Hei!

Jeg hadde en kraftig UVI i siste del av 2.tri, ble sendt opp på gyn.pol. fordi antibiotikakuren ikke virket, og fikk time hos overlege i gynekologi (kjempeflink!). Av han fikk jeg beskjed om at dersom en uvi får gå for langt, og mor får feber, vil dette karakteriseres som en alvorlig svangerskapskomplikasjon, og kan, i værste fall, føre til prematur fødsel. Når dette er sagt, er det også svært normalt at gravide opplever å få uvi, så du skal ikke bli redd. L4P1 på helsekortet ditt betyr at du har utslag på stixen som ble tatt av urinen din. Du hadde 4 i utslag på leucocytter (L4) og 1 i utslag på proteiner (P1). Ta en ny urinprøve med til legen (morgenurin, helst etter at du har vasket deg nedentil), og du får en antibiotikakur og han sender en BRK (dyrkningsprøve for å se hva slags bakterie det er snakk om). Drikk masse, hold deg varm på beina og ellers alle de vanlige uvi-rådene!

Lykke til! og god bedring! :-)

Annonse

jeg har hatt uvi nesten konstant i flere mnd.var mye plaget før,men nå er det der hele tiden."faren" er at når en er gravid er det mye vanskeligere å oppdage selv sa legen.før fikk jeg skikkelig ubehag og var det akutt tissa jeg blod..ikke noe godt.nå merker jeg det ikke selv g går med urinprøve til legen hver uke.

tablettene er ikke farlige for oss gravide:-)

Heisann.

 

UVI skal ALLTID behandles. Ikke bare drikk juice etc. som anbefalt. Dette fordi bakteriene kan vandre til nyrene, og da får man nyrebekkenbetennelse. Dette kan være svært smertefullt, og verst av alt, hver gang nyrene blir utsatt for en sånn betennelse, så blir funksjonen permanent nedsatt!!!!

 

Jeg har nettopp selv hatt nyrebekkenbetennelse. Fikk da smerter i høyre flanke (som legen kalte det). Har ikke kjent noe til UVI i forkant, men det kan skyldes at jeg pøser inn på vann dagen lang.

 

Uansett, legen min tok dette svært alvorlig, og satte meg rett på antibiotikakur. Måtte så inn til nye blodprøver en uke etter, for å se om CRP, Urin og hvite blodlegemer hadde normalisert seg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...