Gå til innhold

Oktober: Svangerskapskurs


Anbefalte innlegg

Skrevet

Lurer litt på dette med svangerskapskurs. Når pleier man å gå på det? Og evt. hvor? Vet at folkeuniversitetet har hatt kurs, og at noen sykehus har et helgekurs. Er det noen som har erfaringer?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

I følge Ullevål sykehus anbefaler de at man går på kurs etter uke 35. Jeg tror de store sykehusene (i allefall her i Oslo) kjører kontinuerlige kurs i flere ulike temaer, men dersom du spør på helsestasjon eller jordmoren din så kan de sikkert fortelle deg det!

Skrevet

Eg tok kontakt med sjukehuset eg vil føde på og sa at eg var interessert i å vera med på svangerskapskurs. Då spurte ho meg om termin og eg fekk velja mellom to datoar ca halvannen måned før termin.

Skrevet

Jeg skal føde på Ahus - der tilbyr de svangerskapskurs. De blir holdt i ca uke 30. De prøver å samle gravide som har termin rundt samme dato. Kurset varer en dag og holdes på onsdager.

 

Jeg og sammboren min har meldt oss på - venter på bekreftelse.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...