Gå til innhold

Trenger litt praktiake råd ang. ammeslutt


Anbefalte innlegg

Gutten min på 10 mnd. er ikke såå interessert i pupp lenger, blir mest sint, da det går lang tid før melka kommer igang. Tror ikke han har spist seg mett på pupp på en god stund nå, men har nå slrpet i seg det som har vært.

 

Lurer nå på:

*Hvordan slutte helt? Vil jeg få spreng, og hvordan unngå dette? Ammer 1-2 ganger om dagen nå.

*Hva med introduksjon av kumelk? Har lest at dette bør skje mens man ammer.

*Gutten får mme morgen (180 ml) og kveld (50-180 ml) etter pupp. Hvor lenge skal ha få dette?

 

Takker for alle svar!

 

PS. pappaen skal ta med seg gutten på en 2 dagers tur om en uke. Vil dette være en måte å kutte ut ammingen på?

Fortsetter under...

Turen hoeres ideell ut for ammeslutt! Du finner frem noen av de foer-gravid bh'ne dine hvis de "nesten" passer (litt for liten er bra), slik at du lager kunstig spreng, og hvis det blir spreng i det hele tatt kan du ta bare sprengen i dusjen. Blir det mye spreng kan du drikke masse peppermyntete. Dette gaar saa fint.

 

De skal ha omtrent 350ml melk per doegn inkludert mat (groet og is teller!). Har barnet faatt mme saa har det faatt litt kumelk. Rundt aaret tar du en uke der du blander halvtomhalvt med vanlig melk og mme.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...