Gå til innhold

PCO, PERGO, AKUPUNKTUR ETC...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

 

Jeg fikk vite at jeg hadde pco før jeg fikk førstemann. fikk da tabletter (pergo) og fikk en herlig gutt nå, 2.

 

Vi ville prøve igjen, men uten stress, så jeg fikk en venninde av meg som er fysioterapeut og akupunktør til å sette noen nåler.. hun satt primært ett sted i gropen der hvor pekefingeren og tommelen møtes. Dette stedet er for hodepine og ting med livmor, mens etc..

 

Efter 2 behandlinger var jeg gravid med tvillinger!! Det er sykt å tenke at nå prøvde vi ikke spesiellt engang og får 2. Førstegang drev vi i over 1 år, med pergo og fikk 1... he he

 

Er nå diger og venter tvillingene i løpet av sommeren.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Så kosligt da!!!!! Det va jo positivt for dere:) Har og lyst å prøve det, men er desverre ikkje det her eg bor..

Lykke til med fødselen:)

 

Skrevet

Så morsomt at du sier det, for jeg fikk anbefalt akupunktur senest idag for pco.

Jeg fikk også pergo da jeg ble gravid med gutten vår, som nå er 6 mnd.

Var idag for å ta UL av eggstokkene, for å se hvordan det lå an med pco (som forøvrig fremdeles var der), og det var radiologen, en utrolig flink indisk dame, som anbefalte dette. Vi har tenkt å begynne å prøve igjen på nummer 2 til høsten og da skal jeg sannelig ta å prøve dette!!!!

Lykke til med tvillingene!

Skrevet

Hei:) Gratulerer!!!!!! Tror jeg også skal prøve akupunktur. Har planer om å begynne på pergo eller metformin,men alternativt er jo også en vei å gå.. Gikk du på pergo når du fikk akupunkturen?

Skrevet

Hei

 

Nei, når tvillingene ble til gikk jeg ikke på noe! Det er det som er festelig! Vanligvis er det vanskeligere for oss å få til barn, gikk tregt førstegang. Så andre gang fikk jeg natuligt tvillinger, merkelig, men gøy!

Skrevet

Så herlig at du venter tvillinger:-)

 

Inntressant dette med punktet mellom tommel og pekefinger.Min terapeut har ikke brukt det punktet....hun stikker nåler på såkalte "pco punkter" fremme på leggene og midt på magen.

 

Hvor ofte fikk du behandling og hvor lenge hadde du i deg nålene hvergang?

Skrevet

Hei

 

Dette punktet er egentlig primært mot hodepine, men også ting som har med den kvinneligesyklusen, som menssyklus eggløsning og smerter i den sammenheng. Nålene hadde jeg i 40 min, og hun knipset på dem hvert 5 min for ekstra stimuli. Hun er min barndoms og bestevenninde og er helt i himmelen.

 

I går fikk hun vite at hun hadde hjulpet et annet par hun kjenner også, og vet dere hva, de skal også få tvilinger!! Hun hadde ikke pco så vidt jeg vet, men hadde prøvd lenge! Herregud, 2 tvillingpar, det er jo helt vanvittig!!!

 

Prøv dette punktet!!

Skrevet

Tvillinggaranti altså;) hehe... Er det ikke litt kjedelig å ligge stille så lenge... Kanskje ikke når du kjenner akupunktøren da... Eller kunne du sitte oppe og prate og lese mens hun holdt på? Jeg blir så utålmodig når jeg må sitte stille lenge..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...