RockMama Skrevet 10. juni 2006 #1 Skrevet 10. juni 2006 Føler meg litt uviten her.. Hun fikk smake for noen dager siden, og syns den var super å suge på. Fikk ingen allergisk reaksjon som jeg kunne merke. Er dette dumt? Hun har ikke fått siden, men 'maser' når vi spiser - tenkte kanskje det kunne være godt i varmen...? For liten eller?
ostekaka Skrevet 10. juni 2006 #3 Skrevet 10. juni 2006 jeg lurer også, fordi om min bare er snart 5 mnd, mn han blir da større :-) kan det bli glatte klumper som settes i halsen, slik som banan og eple? kan det bli klump av mos?
Frysh Skrevet 10. juni 2006 #4 Skrevet 10. juni 2006 Tror ikke det er så farlig å gi vannmelon til en 6mnd.gammel baby,det er jo en ypperlig tørsteslukker og så er det naturlig og sundt.. Bare pass på at det ikke kommer biter som er store i munnen,bryt av en liten bit e.l. Lykke til:)
Frysh Skrevet 10. juni 2006 #5 Skrevet 10. juni 2006 Det finnes forresten en dingseboms som heter Babysafefeeder og den er ypperlig til frukter og slikt:) Her er link: http://www.babysafefeeder.com/home10.htm
RockMama Skrevet 10. juni 2006 Forfatter #6 Skrevet 10. juni 2006 Har du en sånn? Jeg lo godt da jeg så den - men kanskje den er lur? (etter å ha lest litt om den..)
Mamman til gullet og klumpen Skrevet 10. juni 2006 #7 Skrevet 10. juni 2006 Jeg leste litt om den fruktdingsen nå.......lurer veldig på å kjøpe den (gutten min er sååå småspist) Er det noen som har prøvd den eller vet om den er å få kjøpt i noen norske butikker eller har prøvd å bestille direkte?
Anonym bruker Skrevet 10. juni 2006 #8 Skrevet 10. juni 2006 har nå lest at ulike typer melon kan gi luftsmerter når man ammer - så da kan det vel gjøre det når du gir det til barna også...? Ellers kan man jo gi "fast føde" fra de er 6 måneder - så hvorfor ikke - bare pass på at de ikke setter klomper i halsen... Skummelt...
Anonym bruker Skrevet 10. juni 2006 #9 Skrevet 10. juni 2006 Jeg har gitt vannmelon til babyen i over en mnd.nå,ikke noe reaksjon på noen måte:) Vannmelon innholder jo noe sånt som 98% vann,så tror ikke det er farlig;)
HeleneSinMamma=] Skrevet 10. juni 2006 #10 Skrevet 10. juni 2006 Jeg har gitt jenta mi vannmelon flere ganger, å hun har ikke reagert på det. Men sist når hun fikk så greide hun å "bite" av en liten bit.Heldigvis greide jeg å få den ut av munnen, men det var skummelt;( Hun har ikke fått vannmelon siden da, litt dumt for hun elsker det..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå