Gå til innhold

Ammeinnlegg - HJELP!!


Anbefalte innlegg

Hvilke ammeinnlegg er best? Jeg lekker melk som bare det!!!Bruker oppsamlingskopper, men så fort jeg bøyer meg så renner jo melka ut...er rimelig lei det nå ja..føler at jeg går rundt og lukter sur melk hele tiden....Men når jeg bruker ammeinnlegg så virker det som at jeg ikke lekker..er veldig lite vått i innlegget hvis dere skjønner....er det fordi brysvorta på en måte blir klemt i innlegget? Er det noe negativt ved å bruke ammeinnlegg?Kan man feks få sopp av det? Bruker dere det på natta også?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Jeg holder på å slutte med ammeinnlegg nå (kry:), da jeg trapper ned på ammingen (han er 10 mind).

 

Oppsamlingskoppene stimulerer produksjonen pga press rundt brystvortene. Og de må tømmes ofte!!!! Bruker selv natusan sine engangsinnlegg og jeg har ikke opplevd plager med det. Som oftest begynner det å renne når jeg ammer fra den andre puppen, og skifter da selvsagt innlegg etter hver amming. Da blir det ikke vått og ubehagelig.

 

Bruker det om natten også.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/#findComment-5312403
Del på andre sider

Jeg måtte bruke ammeinnlegg dag og natt i begynnelsen. De fleste må det... Hadde ingen plager, men IKKE bruk Natusan sine!!!! De er helt grusomme. Melka trekker ikke ordentlig inn i de, så det størkner og gnisser på puppen eller setter seg fast, au... Medela og Chicco sine er uten tvil best!!!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/#findComment-5312733
Del på andre sider

Takk for svar alle sammen :) Jeg trodde ikke melkeproduksjonen økte med de koppene,trodde den kun økte ved suging jeg. Da skal jeg hvertfall ikke bruke de mer. Men i dag har jeg brukt Chicco innlegg som jeg synes var kjempe gode, men skulle ta de av meg og gå i dusjen og da bare rant melka ut av begge brystene!!!! Er dette vanlig også eller? Er det fordi ammeinnlegga på en måte stenger for at melka kommer ut...så når jeg da tar de av,så kommer alt....

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/#findComment-5313054
Del på andre sider

Ammeinleggene gir litt press på brystvorta og det stopper lekkasje. Når det presset opphører står spruten...

 

Et triks for å stoppe lekkasje er å trykke på brystvorta med en ledig finger, noe man ikke alltid har. Jeg fant ut at jeg kunne brette en tørkerullbit og legge innenfor BH'en akkurat når jeg amma, da hjalp det veldig. For jeg lakk myyyyye. To ammeinnlegg og en stor brettet gulpeklut måtte til foir å ta unna. Med papirtullen ble det bra, men husk å ta den bort igjen med en gang amminga er over, det er nok ikke heldig å gå med brystvorta trykket inn slik lenge av gangen.

 

Ammeinnleggene jeg likte aller best var Avent. Når lekkasjen avtok brukte jeg natusan, og etter ca. ett år kunne jeg gå over til bare ull. Nå som snuppa mi er 17 mnd må jeg fortsatt bruke ull-innlegg.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/#findComment-5313302
Del på andre sider

Annonse

Når jeg hadde som mest melkespreng brukte jeg natusan papirinnlegg innerst med ull-ammeinnlegg utenpå. Det er viktig at ullinnleggene er i ubehandlet ull, for da blir de som et sperrelag utenpå det våte, sånn at det ikke lekker igjennom. Slike ullinnlegg trenger man ikke vaske så ofte heller, bare lufte/tørke dem over natta. Jeg har vasket mine en gang nå i løpet av 6 mnd, og de lukter ikke surt. Gode og varme er de også.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/#findComment-5313688
Del på andre sider

De første to ukene etter fødselen hadde jeg så melkespreng at jeg mått gå med doble ammeinnlegg dag og natt. Da hadde jeg ull-og silkeinnlegg fra Nøstebarn innerst og engangsinnlegg fra Natusan utenpå. Tror aldri det lekket igjennom de doble innleggene, men jeg var så sprengt at jeg måtte pumpe meg. Når jeg fikk lettet litt på trykket rant det ikke av brystene mer. Helt til neste gang det var fullt...Varmt vann kan stimulere melkelekking, dette er helt vanlig, men jeg opplevde det merkelig nok ikke. Hos meg begynte det å renne rett etter at jeg hadde dusjet meg ren og god fra følelsen av melkesøl overalt, hehe. Akkurat ferdig tørket med håndkle på hodet, skal akkurat til å se i speilet og sukke av velværen, så kjenner du det drypper noe ned på sideflesket og renner nedover låret... festlig.

Men det lekker av puppen fordi den er full, og det skader ikke å ta av trykket. Det du evt pumper ut kan du jo gi på flaske, fryse ned til en annen anledning eller gi til barneklinikken.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/#findComment-5315995
Del på andre sider

He,he akkurat som jeg skulle sagt det selv Arcanuel...er jommen meg ikke lenge jeg kan føle meg ren etter en dusj før melkespruten står igjen :) Huff...jeg får vel bare være fornøyd som har melk men...er skikkelig lei av den melka som renner overalt. Håper virkelig at det bedrer seg med tiden.... :) Men hvor ofte bytter dere disse innlegga da?Er det "farlig" å gå med de lenge av gangen? Eller sover dere feks med samme innlegg hele natten?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/#findComment-5317595
Del på andre sider

Hei! Jeg har brukt Chicco sine innlegg hele tiden og er kjempefornøyd med de.

Du kan trygt sove med samme innlegg hele natten, så fremt de ikke er blitt "fulle".Det gjøre jeg. De første tre månedene brukte jeg ull innerst og chicco utenpå, da hadde jeg nye liggende klar på nattbordet, for det hendte at de var så full at de måtte byttes ut i løpet av natta.

 

Etterhvert avtar heldigvis lekkasjen fordi melkeproduksjonen stabiliserer seg til det som forbrukes. Nå er gutten min 8 mnd og fullammes fortsatt, jeg bruke innlegg hele tiden, selv om det er lite som lekker. Jeg bruker ett til to par innlegg i døgnet, alt ettersom..

 

Du kan si det slik at jeg har hatt de på til jeg føler det er på tide å skifte de ut, -da pga oppsamlet melkemengde i dem.

Lykke til!

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/#findComment-5319850
Del på andre sider

  • 2 uker senere...

Chicco sine er best synest jeg!! De har "bleiefyll" og blir ikke så klissvåte som Natusan sine. Har prøvd Avent sine også, men de er så små. Jeg lekker som bare det og selv om Chicco sine er dyrere enn natusan sine så bruker jeg dobbelt så mange natusan innlegg, så da blir det ikke dyrere like vell. Vet ikke hva jeg skulle ha gjort uten Chicco sine innlegg... Var fryktelig sår i begynnelsen også, da var disse innleggene kjempegode å ha.

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5311640-ammeinnlegg-hjelp/#findComment-5395998
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...