Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Jeg er i uke 34 og har ikke fått et eneste strekkmerke på magen. Smører meg inn daglig med Body Butter fra Body Shop. Vet ikke om det er det som gjør at jeg ikke har fått strekkmerker enda men... Har fått noen strekkmerker på rumpa, og der har jeg ikke smurt meg. Har noen gjort noe for å prøve å unngå strekkmerker?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5288257-strekkmerker/#findComment-5288428
Del på andre sider

Annonse

Jeg er 37 uker og smører meg morgen og kveld. Ikke fått noe strekkmerke - enda.

 

Lurer på en ting, kan man få strekkmerker på områder man ikke legger på seg, som f.eks rumpa? Jeg har verken smørt meg her eller på puppene, siden de ikke har vokst noe, men det har kanskje ikke noe med det å gjøre?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5288257-strekkmerker/#findComment-5288883
Del på andre sider

Vi kan smøre og smøre til krampa tar oss, men strekkmerkene er sår i hudlag lenger ned (tror det er i 7. laget eller noe sånt) og er hormonellt og ofte arvelig!

Man kan derfor få strekkmerker der man ikke legger på seg også.

Mange har jo strekkmerker selvom de er tynne, og selvom de ikke har fått barn. Stresshormoner er ofte en medvirkende årsak til at de kommer. Samt veksthormoner (i pubertet og for de som trener mye m evt tilskudd av veksthormoner)

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5288257-strekkmerker/#findComment-5289916
Del på andre sider

 

Jeg er også i uke 30, og selv om jeg har smurt meg 2 ganger daglig siden jeg var 4 mnd har jeg fått en del på hoftene og magen:(

Men gjør jo egentlig ikke så mye da- får jo noe helt fantastisk i armene om 10 uker, så det er jo verdt det:)

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5288257-strekkmerker/#findComment-5291340
Del på andre sider

Jeg har smurt meg inn to ganger daglig (morgen og kveld) siden begynnelsen av 2 tri, og klarte aa unngaa strekk merkene frem til uke 38. Naa er jeg i uke 40 (4 dager til termin) og har faatt noen diskre, bitte smaa strekk merker paa siden av magen. De synes nesten ikke, og irriterer meg igrunn ikke noe sarlig over de!

 

Vet at man sier at det ikke hjelper aa smoere seg inn, men jeg tror allikevel at massasje og oljer hjelper... For jeg har strekk merker fra tidligere tider (pubertet), saa genetisk sett burde jeg vaere disponert for det.. Og jeg synes jeg har slupper veldig billig unna..

 

En annen ting er at naar huden foeles stram og en kloer osv, saa er det himmelsk aa smoere seg med f.eks mandel olje...

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5288257-strekkmerker/#findComment-5292131
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...