Gå til innhold

Min gutt på 10 mnd har diare..... Hva kan jeg gi av mat for å gjøre dte bedre?


Anbefalte innlegg

Har hatt veldig lør avføring og til tider nesten bare flytende. Han bæsjer etter hvert måltid. Virker som om det bare renner rett gjennom. Hva kan jeg gi av mat for å gjøre det bedre. Hva vil evnt legen gi han hvis jeg drar dit. Han er ellers i topp form og er veldig aktiv.

Fortsetter under...

Banan og blåbær (f.eks. saft) skal virke stoppande. Ellers er medisinsk kull (får du på apoteket - hjelper mot diaré + er nøytraliserande viss ungen skulle få i seg noko giftig. Med andre ord greitt å ha på huset uansett) noko ein kan gje.

 

Den einaste faren med diaré (så lenge almenntilstanden på babyen er ok) er uttørking. Men så lenge du får i han nok væske (vatn, mm/mme) til at han har fleire "gode" og våte bleier i løpet av eit døgn skal det ikkje vere noko problem.

 

Då guten vår hadde diaré var vi hos legen etter tre dagar, men fekk beskjed om å sjå det an eit par dagar til, så lenge han drakk godt med melk og bleiene var våte. Det gjekk over av seg sjølv etter 4-5 dagar.

 

God bedring.

Har / er oppi det samme som deg,diare og ikke matlyst. Var på legevakta i går. Han sa at vi skulle droppe maten å heller gi masse drikke. Ikke gi melk når han har diare, det forverrer magen.

Prøv med biola yoghurt, det skal være bra for tarmen.

drikker han bra?

Annonse

Det med melk spørs jo på om babyen blir amma eller ikkje. Eg fekk i alle fall beskjed hos legen om at morsmelk var det beste for babyen då han hadde diaré.

 

Kumelk derimot har eg og alltid høyrd at kan gjere magen meir ustabil.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...