Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Hei.

 

Noen andre her som har hatt behandling på Fertilitetsklinikken i Porsgrunn? Vi bor egentlig i Tromsø, men ble henvist til Porsgrunn fordi de måtte hente ut sæden med operasjon, og Porsgrunn var de eneste som gjorde det da. Bortsett fra røde kors tror jeg.. Jeg har i hvert fall ingenting å utsette på behandlinga vi fikk der. Kahn er bare genial, synes jeg. Nå etter 3. forsøk har vi blitt gravide med to søte små.. Er 30 uker på vei i morgen, og gleder meg masse til de kommer ut. Tenker jeg blir å sende en aldri så liten takk til dem som har gjort det mulig for oss å få barn.

 

 

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/5264773-behandla-i-porsgrunn/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Tusen takk! :) Jeg er veldig spent. Gleder meg masse, og gruer meg litt. Dette er første gang jeg er gravid, så det blir nok mye nytt.. Men tenker som så at jeg ikke vet om annet, slik at det å få tvillinger blir det normale for meg.. Så blir det kanskje lettere hvis jeg senere skulle få bare en.. Har ikke begynt å kjøpe inn noe heller.. Venter på feriepengene som kommer nå i juni. Så får vi håpe at det ikke blir bankstreik da.. Det hadde vært ergelig.....

Nei, vi ville ikke vite.. Men jeg mistenker at det blir to gutter.. Mannen min drømte at hans (avdøde) far var med på ul`n i uke 19, og sa at det er to gutter der inne. Han sa også hva de skulle hete; Daniel og James. (Mannen min er fra Nigeria) Høres kanskje litt sykt ut, men jeg har også på følelsen at det blir to gutter, og ingen har tippet på noe annet heller. Så dersom det stemmer tenker jeg å kalle dem for Johannes Daniel og James Benjamin. (Jeg liker dobbelnavn)

 

Men prøver selvfølgelig ikke å forvente to gutter, siden det jo er sjanse for at det faktisk er jenter der inne også.. Har tenkt ut jentenavn også: Aina Elisabeth og Anniken Charlotte. Tenk, både Aina og Anniken er visst helt vanlige navn i Nigeria.. Det er litt artig..

 

Håper forsøket ditt går bra, og at du slipper for mye besvær....

Jeg må gå nå, så jeg får ikke lest flere evt innlegg idag igjen hvert fall..

Kos deg!

heisann

 

Vi blir også behandlet i Porsgrunn, ICSI med tesa, men vi bor også i distriktet. Har hatt et icsi og 4 fryseforsøk, har vært gravid 2 ganger men sa og ma i uke 5 og 11.Vi skal i gang med 2 icsi i august, har allerede begynt med nedtellingen...:)) Denne gangen skal vi sette inn 2 egg(ønsker meg egentlig tvillinger).

Kjempe koselig å høre at det klaffet på siste forsøk.

 

lykke til videre:))))

Annonse

Hei, hei.

 

Vi hører også til i Porsgrunn. Er på sprøytedag 6 på vårt første ivf førsøk. Veldig spennede dette:-) Har fått veldig god oppfølging fra Porsgrunn, til fredag er det ul så da får vi se hvor god jeg har vært til å verpe;-)

Lykke til med tvillingene.

  • 2 uker senere...

Takk, takk!! (Har ikke vært her inne siden jeg skrev sist..) Dere får ha lykke til dere også.. De sprøytene er noen ekle greier.. Får håpe du har verpet mange egg, slik at du kan fryse ned noen og slipper å bruke sprøyte hvis du senere vil ha flere barn.. :) Masse lykke til alle sammen!!!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...