Anonym bruker Skrevet 2. juni 2006 #1 Skrevet 2. juni 2006 HJELP...stod opp en gang tidligerei dag og det rant noen dråper mellom bena. Sov en time til og da jeg stod opp nå startet det igjen, bare nå kom det en damm på badegulvet. Det er 10 dager til termin, men jeg har ikke hatt antydning til verken rier, kynner, mensmurringer eller noe... hva gjør jeg nå??? Og bare for å gjøre det litt mer spennende har samboer glemt igjen mobilen på kjøkkenet i dag
GRAM Skrevet 2. juni 2006 #2 Skrevet 2. juni 2006 ring føden for det er ganske sikkert at det er vannet som har gått.
hilly29 Skrevet 2. juni 2006 #3 Skrevet 2. juni 2006 hm...hadde jeg vært deg hadde jeg ringt jordmor... du trenger IKKE ha rier før vannet går, og det er jo BARE 10 dager til termin, så det spørs om tiden er inn nå ja. ring jordmor nå du..... få høre hvordan det går med deg da. å lykke til videre....... du får ringe typen din på jobb.. klem
mamma4? Skrevet 2. juni 2006 #4 Skrevet 2. juni 2006 Kan ha vært det. Men det kan også være urinlekkasje, det hadde jeg i dag tidlig etter at jeg hadde vært på do (14dager til termin). Hvis vannet gikk vil det trolig fortsette å renne innimellom eller kontinuerlig, slik var det ihvertfall på meg da jeg fødte sist og starta med vannavgang, men riene begynte et kvarter etterpå, så jeg var ikke i tvil da. Ring føden og spør. Fostervann lukter litt spesielt forresten. Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 2. juni 2006 #5 Skrevet 2. juni 2006 Virker ikke så usikkert det nei, sier som de andre, ring føden og hør hva de sier. Spennende, lykke til!
Beate fikk Filip 7.8.06 Skrevet 2. juni 2006 #6 Skrevet 2. juni 2006 Høres ut som det er vannet som har gått ja.... ville ringt føden jeg..
mamma til prinsen Skrevet 2. juni 2006 #7 Skrevet 2. juni 2006 det kan komme alt fra et par dråper til masse.. det kommer ann på babyen den kan ligge slik at masse fostervann ikke kommer seg ut før barnet er ute.. og da fosser det.. det e altså individuellt fra person til person.. jeg ville ringt føden for der blir du sjekket av lege.. ikke alle jm har utstyret
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå