♡ Rødhette ♡ Skrevet 1. juni 2006 #2 Skrevet 1. juni 2006 Tror faktisk det aldri har skjedd.. Har alltid fått høre at han ser ut som en ordentlig gutt.. Mere gutt kan man ikke bli.. He he he.. vet hva pokker hva de mener... Men han ser da ihvetrfall veldig ut som gutt...
Livmor Skrevet 1. juni 2006 #3 Skrevet 1. juni 2006 Har ikke skjedd som jeg kan huske ihvertfall. Men han er som regel typisk guttekledd. Men i begynnelsen hendte det folk spurte om han var gutt eller jente når han lå i vogna og sengeklærne var nøytrale:)
RockMama Skrevet 1. juni 2006 #4 Skrevet 1. juni 2006 Ja, hele tida! Men hun har ikke hår på hodet enda, og jeg kler henne IKKE i rosa for at folk skal slippe å bli flaue når de tar feil
iznogood Skrevet 1. juni 2006 #5 Skrevet 1. juni 2006 Ja, konstant :-) Til lille storebror sier de - ååå, så pen jente. Han har lange, lyse krøller. Til lillesøster sier de - ååå, så pen gutt. Hun er en liten lyseblå dame som har arvet klær etter to storebrødre. :-)
Anne Marit Skrevet 1. juni 2006 #6 Skrevet 1. juni 2006 Iznogood, er nicket ditt fra den kule tegneserien??? Drit bra!!! :-)
Anonym bruker Skrevet 1. juni 2006 #7 Skrevet 1. juni 2006 Ja. Hun er vel ikke typisk dukkesøt, og har arvet gutteklær. Forøvrig tar jeg meg ikke nær av det, er jo ofte vanskelig å se forskjell når de er små.
iznogood Skrevet 1. juni 2006 #8 Skrevet 1. juni 2006 Stemmer det :-) Mor i huset er stor fan av tegneserier! (men barna har ganske normale navn fordet ;-)
andemora Skrevet 1. juni 2006 #9 Skrevet 1. juni 2006 Det hender, sier ikke noe på det , babyer er ofte babyer uten kjønn i andres øyne. Begynner likevel å lure når 2-3 forskjellige har spurt om det er en gutt når hun har hatt på seg babyrosa lue....
Ranveig R Skrevet 1. juni 2006 #10 Skrevet 1. juni 2006 Eg trur ikkje det har skjedd på dei 8 1/2 mnd guten vår har vore ute i den store verda faktisk. Får alltid høyre at han ser ut som ein "typisk gut", kva no det betyr. ... og det til tross for at han kler raudt kjempegodt og har mykje raude klede + vogn )
Gjest Skrevet 1. juni 2006 #11 Skrevet 1. juni 2006 nei har aldri hendt , verken med storebror eller minstemann ,men så har de typisk gutte utseende å ja å typisk gutte klær men ikke bare blått nei om noen tenkte det =)=)
MintCondition Skrevet 1. juni 2006 #12 Skrevet 1. juni 2006 Ja, en gang hun hadde på en knallblå jakke Ellers syns JEG ihvertfall at hun ser veldig feminin ut, men mulig folk som ikke har baby selv ikke ser slikt? Vet at jeg var veldig dårlig på å se forskjell på babyer selv før jeg fikk barn ihvertfall! ("alle babyer ser jo kliss like ut!")
Gjest Skrevet 1. juni 2006 #13 Skrevet 1. juni 2006 Ja, vi har en liten jente, men mange tar feil om vi ikke har masse rosa klær på. Men jeg synes at guttebabyer ser oftere typisk guttete ut, mens jentebabyer kan være vanskeligere å avgjøre kjønnet på. Kanskje det har noe med lite hår å gjøre? Forhåpentligvis blir de litt lettere å skille på kjønn når de blir større:-)
Jonsemamsen Skrevet 1. juni 2006 #14 Skrevet 1. juni 2006 Ja, ganske ofte også!! Til og med da gutten min hadde bare blå klær på seg var det en dame som sa for en nydelig jente. hehe...han har ikke noe hår på hodet. Så lanngt hår har han ikke,men har veldig ``pene`` trekk i ansiktet. Han har et rosa handkle, og når han har det rundt seg ser han vertfall ut som en jente!:-)
-Bobsi Skrevet 1. juni 2006 #15 Skrevet 1. juni 2006 Kun en gang har jeg reagert på spørsmål om hvilket kjønn det var. Da hadde hun blå kjole på seg.... :-)
mummy til 2 Skrevet 1. juni 2006 #16 Skrevet 1. juni 2006 Ja, det er mange som har sagt ´´han ´´, hun har jo nesten ikke hår og har ikke alltid rosa klær på seg
Vero76 - 30.11.05 Skrevet 2. juni 2006 #17 Skrevet 2. juni 2006 det er irriterande mange som spør om han er ei jente! Sjølv når han er kledd i lyseblått frå topp til tå! Trøystar meg med at det kanskje er verre å ha ei jente som mange trur er ein gut?
WP-TLogPeanut Skrevet 2. juni 2006 #18 Skrevet 2. juni 2006 Nei...i så fall ville de vært rare..Sjelden tuppa her har noe annet enn feminine og/eller rosa klær hehe... Faren lurer på om jeg ikke fikk leke nok med dukker da jeg var lita :s
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå