Gå til innhold

noen som har opplevd det samme??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har hatt en slitsom høy gravide mage ganske lenge nå, men i går sank den plutselig et stykke ned og alt ble plutselig mye mer behagelig (og den er sånn i dag også). kan det være barnet som har begynt å bevege seg nedover i bekkenet?? Syntes dethøres ganske tidlig ut, da jeg fremdeles har drøyt 9 uker igjen til termin.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Magen min har sunket tidlig i begge svangerskapene. I første så festet hodet seg i uke 33 og denne gangen i uke 31, så det er på ingen måte umulig at babyen din er på vei nedover se:-)

Skrevet

det hadde jo vært helt supert ;) for i forrige svangerskap lå jenta mi på tvers gjennom hele svangerskapet. prøvde på setefødsel, men det endte i keisersnitt.

 

på forrige kontroll (uke 29) fikk jeg vite at babyen lå med hodet ned, så jeg krysser fingrene for at det fortsetter og at den finner riktig vei ut

Skrevet

Hvis du samtidig synes at du må på toalettet mye oftere enn før, er sannsynligheten stor for at hodet er festet ja. Jeg var på kontroll i uke 34, og da sa jordmor at hodet var festet. Og det vet jeg skjedde tre dager før, for da kom tissetrangen... Synes ikke magen har sunket så mye, men det tror jeg ikke den gjorde sist heller.

Skrevet

må tisse hver gang jeg reiser meg opp eller går litt.

syntes at babyens bevegelser er mer konsentrert midt på magen et stykke over navelen....mye romstering der inne...ikke så mye helt oppe ved ribbeina lengre

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...