Gå til innhold

Akupunktur og igangsetting!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Er det noen her som har erfaring med bruk av akupunktur til å sette igang fødselen??

Vet det ikke funker om man ikke er moden, men hvordan foregår det og hvor fort skjer det noe hvis det skjer noe???

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hei

jeg har god erfaring m dette. begynte i uke 37 og tok 4 beh før gutten kom, på termindato! siste gangen jeg var der var to dager før fødsel, og da satte hun litt strøm på noen punkter på leggen som visst var riestimulerende. ikke vondt altså!!

så kom 17 mai, vannet gikk og gutten var ute neste dag, totalt 13t med rier og tok to timer å presse han ut.

det gikk kjempegreit, og jeg tror aku. absolutt virket.

 

bor du i oslo kan jeg anbefale BA klinikken i bygdøy alle 1.

Skrevet

Tror det spørs på hvor langt du har kommet når det gjelder igangsetting. Har akkurat snakket med akupunktør - jeg har termin på søndag og har ikke tatt modning før. Skal ta min første modning til fredag - og spurte da om man tok igangsettingen istedet for modning, men det sa hun nei til. Men den modningen jeg får nå er kraftigere enn man ville fått i f.eks. uke 37 - da det ikke gjør noe om fødselen settes i gang nå ;o) Så får håpe det skjer noe da - kanskje til helgen :o)

 

Lykke til da!!

Skrevet

Heia..

Jeg går også til akupunktur for modning. Er 39 uker på vei, og har hatt fire behandlinger foreløpig.. Termin om 9 dager. Er helt umulig å si noe om effekten, men jeg kommer nok til å gå et par ganger til.. Jeg går hos Balderklinikken i Oslo.

Skrevet

hvor ofte får man modningsakupunktur

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...