Prinsemamma82 MedLitenSpire! Skrevet 29. mai 2006 #1 Skrevet 29. mai 2006 Lurer på kortid de andre var hos legen første gang etter de tok graviditetstesten heime? Er det vanleg å gå med ein gong? Fant ut på fred.26.mai at eg er gravid
momsa Skrevet 30. mai 2006 #2 Skrevet 30. mai 2006 hei! det er vanlig å gå til første legekontroll rundt 10 uke.
Tess30 Skrevet 30. mai 2006 #3 Skrevet 30. mai 2006 fikk ikkje time før uke 12, førr at det va nån av di prøvan som ikkje kunne tas før uke 12.
Gjest Skrevet 30. mai 2006 #4 Skrevet 30. mai 2006 Jeg fant ut 18.mai at jeg var gravid. Dro til legen samme dag da jeg følte jeg måtte ha en bekreftelse. Snakket med legen og fikk beskjed om at jeg skulle komme tilbake i uke 8 for å ta blodprøver, fylle ut svangerskapspapirer etc. Ring å snakk med legen din og hør hva han sier.
clarise Skrevet 30. mai 2006 #5 Skrevet 30. mai 2006 hei hei. jeg fant ut at jeg er gravid på samme dag som deg:) jeg skal til legen den 14 juni. først fikk jeg time 17 juli, men synes det er usannsynlig lenge å vente, så ba om en time tidligere. har jo tusen spørsmål jeg må få stilt:)
meg og min lillle sønn Skrevet 30. mai 2006 #6 Skrevet 30. mai 2006 var på første legebesøk i går. da var jeg 11 uker og 5 dager på vei. Kunne ikke at den blodprøven som de pleier å ta på første kontroll før uke 12.. men det er jo bare 2 dager til sa jeg.. men loven er slik. Prøven koster mye, og siden faren for spontan abort er størst før uke 12, MÅ alle leger vente med å ta den til etter uke 12. mellom uke 12 og 16 tror jeg hun sa. Veldig søt lege. Hun måtte bare følge reglene sa hun. Så det betyr at jeg må stikke innom igjen neste uke å ta den blodprøven. Så da er det jo ikke noe vits i å bestille time før etter uke 12 liksom!
Gjest Skrevet 30. mai 2006 #7 Skrevet 30. mai 2006 jeg hadde dratt så fort som mulig bare for å komme inn på det sykehuset du vil..jo tidligere du søker jo bedre. du søker gjennom legen din...så j hadde booket time nå!..
Anonym bruker Skrevet 31. mai 2006 #8 Skrevet 31. mai 2006 Første besøk er vanlig mellom uke 8 - 12. Så er det rutine ultralyd i uke 17-19.
Gjest Skrevet 31. mai 2006 #9 Skrevet 31. mai 2006 Jeg var i uke 8, men det var fordi det var jul og romjul. Og ville gjerne fått gjort det før. Skulle jo fortelle familien på julaften... Er i dag i uke 31...wow tiden går innmari fort.
Prinsemamma82 MedLitenSpire! Skrevet 31. mai 2006 Forfatter #10 Skrevet 31. mai 2006 hei hei clarise! artig at vi fant ut vi var gravid på samme dag eg har no fått time hos legen min 26.juni (syns det er ein evighet til... )har du regna ut foreløpig termindato? ifølge terminkalkulatoren på bim skal eg ha 21. januar! tusen takk for alle svar
adrienne Skrevet 31. mai 2006 #11 Skrevet 31. mai 2006 Fant ut at jeg var gravid 16 Mai. Var hos lege uken etter jeg. Da var jeg ca 9 uker på vei...
Miniatyr Skrevet 12. juni 2006 #12 Skrevet 12. juni 2006 Så fint at denne siden finnes! Jeg har akkurat funnet ut at jeg er gravid, kan ikke være mer enn to- tre uker på vei, og har ringt legen. Måtte krangle meg til en time før uke 10-12, og ble veldig oppbrakt, for jeg aner jo ikke noe om dette, og det er så uendelig lenge til! Men: er det helt fånyttes av meg å dra til legen før den tid? Jeg tror jeg drar dit mest for å få informasjon om hva som kommer til å skje videre, hva slags opplegg jeg skal inn i, når neste kontroll er osv. Og så vil jeg jo gjerne ha det skikkelig bekreftet........ Skal jeg avlyse timen, og bare smøre meg med tålmodighet? Blir dessuten litt forvirret av det med ukene......oppererer dere med mors uker, eller barnets uker? Det er ca 5 uker siden jeg sluttet med p-pillene, 4 uker siden mensens første dag. Er jeg da i uke 4 eller 2 ifølge dere? Og hva opererer legene med? Når er uke 10-12? Jeg er glad og kjempeforvirret! Hjelp!
Disir Skrevet 13. juni 2006 #13 Skrevet 13. juni 2006 Du er i uke 4 (regner etter siste mens) og embryoet i uke 2 (2 uker kortere) og du skal regne din uke ikke embryoets. Legen regner også etter siste menstruasjons første dag.
afrodite79 Skrevet 14. juni 2006 #14 Skrevet 14. juni 2006 Fikk tatt mine blodprøver i uke 4/5, sa ingenting om at jeg måtte vente med dette, første kontroll i uke 9. Lykke til:)
TinaP Skrevet 15. juni 2006 #15 Skrevet 15. juni 2006 Hvilken blodprøve er det som ikke kan tas før uke 12. Dette er jeg veldig nyskjerrig på.
Gjest Skrevet 18. juni 2006 #16 Skrevet 18. juni 2006 jeg fant en annen side: http://www.babyverden.no/templates/Calculator_Period____635.aspx denne regner at jeg er i uke 5 mens denne siden sier uke 6...jeg har bare brukt denne siden før så nå følte jeg at jeg hoppet en uke tilbake..det føltes vondt for vil jo se fort til uke 12 hvis dere kjønner..min første dag i mens siste gang var 9 mai..kan noen si meg vor langt jeg er...???? bare for å roe meg litt ned:-) trenger det:-) håper noen svarer...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå