Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Tulla har hostet og harket i en uke nå. Har fått hoste saft men det hjelper ikke, hun er like tett ennå.Har også hatt feber tideligere men ikke nå. Kan dette være astma eller allergi? Tre leger har hørt på henne.Jeg er redd for henne. noen gode tips??

Kan mann ha krypp så lenge??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva sa legene? Hvis hun har falsk krypp så høres det ut som en hund som gjør, og hun sliter med å puste. Det er en helt spesiell hoste som jeg aldri har hørt før jenta mi fikk falsk krypp. For et par måneder siden hadde jenta mi influensa og fikk falsk krypp i begynnelsen av influensaen. Hun hostet og var full av slim i 2 uker. Du skriver at jenta di er tett, har hun slim?

Skrevet

Hun hoster godt og ja det er noe slim men ikke noe som kommer opp.hun er heller ikke forkjølet.

Skrevet

Det virker ut som om hun puster igjennom et sugerør. piper inn og ut. Hiver liksom etter pusten når hun sover.Hvor lenge skal jeg vente før jeg forlanger en astma prøve?? Man skal jo kunne stole på tre leger da...

Skrevet

hmm tenkt man ble tett i halsen slik at barnet nesten ikke får puste jeg.å da skal frisk luft være løsningen????

Skrevet

Hvis hun hadde hatt falsk krypp så hadde legene oppdaget det. Det er veldig lett å høre at det er falsk krypp. Kan ingenting om astma.

Skrevet

det heter falsk KRUPP, ikke krypp!!

 

 

Skrevet

Knøtten her i huset - 15 mnd - har også vært plaget med falsk krupp, gjerne i kombinasjon med allergiske tendenser mv.

 

Det som visstnok hjelper er å kle på de og ta de med ut, frisk/fuktig luft er bra. Eller sett de i bilen og rull ned vinduet bak, og kjør en tur. Da får de visst nok renset opp litt. Og så hjelper det å sove med hodet høyt, men kanskje ikke så lett når de sover som noen ormer.

 

Når det gjelder påvisning av astma så kan de ikke ta de nødvendige testene før barna nærmer seg tre-fire år, blant annet fordi de skal blåse så hardt de kan inn i et avlesnings-apparat.

 

Men det er bare å oppsøke legen dersom det er noe, barn med falsk krupp anfall som kommer ofte, kan bli lagt inn på sykehus for observasjon mv.

 

Håper dette var til hjelp :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...