Gå til innhold

Syk mini (snart 9 mnd) :(((


Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Hadde nok venta litt lenger før jeg gikk til lege. Gi han febernedsettende og rikelig med drikke, ofte!

Det er ikke mye en lege kan få gjort med dette. Det er det du gjør som mamma som betyr mest nå. Han trenger en slurk vann hvert 5. min (i tillegg til ammingen). Det er slitsomt, men det virker. Flott at du ammer hele døgnet. Ta han til lege dersom han slutter å tisse.

Dette er ikke noe moro mens det står på, men jeg tror du gjør en flott jobb med ham.

 

Lykke til og god bedring til den lille!

Jeg har samme problemet her...Jeg har vært til legen 2 ganger jeg(Hun har vært syk en uke nå....) Jeg syntes det var betryggende å få en faglært til å se på henne...Jenta mi er veldig slapp,jeg tilbyr drikke ofte,men får ikke i henne mat...Jeg fikk beskjed om å se det an et par dager til og ble hun ikke piggere så ville de legge henne inn på sykehuset slik at hun fikk næring intravenøst.Jeg hadde nok tatt turen til legen hadde jeg vært deg.

Høres ut som du gjør en toppers jobb,men det er greit å sjekke det synes jeg:)

God bedring til dere...

uff uff!! har en venninde som ringte meg på lørdag, hennes lille gutt på 14 mnd var blitt syk, med de samme symptomene som deg. hun var hos legen med han og fikk besjed om at hvis ikke han ble bedre i løpet av de neste 2 dagene så måtte han innlegges...men slapp av!! det var ikke farlig, han bare spiste ikke, så de må få i han næring..har ikke snakket med henne enda, så jeg skal ringe henne i dag å høre hvordan det går med han. det viktigste er å passe på at barnet drikker..samme hva det er, å det kan jeg jo se du gjør...tror ikke du skal bekymre deg, det går bra skal du se!

Da har vi vært hos legen og fikk også tatt blodprøve siden feberen hans var så høy. Ingen tegn på virusinfeksjon heldigvis. Han var litt rød i halsen, så kanskje det er grunnen til at han ikke orker mat hvis det er ubehagelig å svelge.

Har klart å fått i ham ca 100 ml fruktpure og 40 ml tynn grøt blandet med fruktpure. Lover bra! At matlysten ikke er der var ikke noe alvorlig så lenge jeg ammet. Skulle ta kontakt igjen hvis han ikke ville ha væske. Ellers skulle jeg gi febernedsettende så lenge feberen holder seg over 38 grader.

 

Takk for tilbakemeldinger og beroligende ord, jenter! Nå er søtsuget tilbake grunnet fullamming:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...