Gå til innhold

Et eller to egg inn - hmmm?!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei

jeg var på egguttak i går, og de fikk kun ut 3 egg. Sykehuset ringte i dag tidlig - og to av eggene er blitt befruktet - Hurra:-)

Siden jeg da kun har to egg kan jeg velge om jeg vil ha to eller ett egg tilbake i morgen. Jeg sa to i dag tidlig, men nå sitter jeg her og lurer litt. Hvor mange av tvillingsvangerskap blir kompliserte? vet at det er liten sjanse for at det blir tvillinger, men det kan jo skje.. Noen som har noen tanker om dette?????

Videoannonse
Annonse
Skrevet

ta begge du

Sjansene for tvillinger er liten og sjansene for at det andre egget overlever innfrysining + opptining er enda mindre.

Men sjansen for å bli gravid er høyere...

Skrevet

Hei

 

Jeg hadde absolutt tatt begge. Husker ikke hvor stor prosent sjanse det er for å få tvillinger,men bedre det enn at det kanskje ikke lykkes.

Uansett om det skulle være to så blir du jo nøyere fulgt opp. Ønsker deg iallefall lykke til i morgen hva enn du velger.

Klem

Skrevet

Tusen takk for at dere tok dere tid til å svare. Ja, det blir nok to ja - jeg tror de sa igår at det er 25 % sjanse for at det blir tvillinger hvis man blir befruktet. Dvs 25% av 30%--- altså ikke så stor sannsynlighet.

Skrevet

Gratulerer! Jeg hadde valgt begge, uten tvil!

Skrevet

Vi fikk to egg, og har i dag satt inn begge!!!

Så da vet du hva vi anbefaler :o)

Lykke til!

Skrevet

Ta begge to, vi opplevde at alle fryseeggene gikk dukken, da er det for sent å angre - og du det kan jo bli tvillinger av ett egg også......

 

Jeg setter inn 2 imorgen selv

 

klem

Gjest lille fiol
Skrevet

det med flysing er vel ikke alltid like heldig og å få tvillinger er vel kanskje ikke verdens undergang, det er vel hvertfall bedre enn ikke noe... vel lykke til, det valget du tar blir helt sikkert det beste for deg og dere

Skrevet

Fikk satt to egg inn i april - og jeg er nå i uke 10 med tvillinger. Jeg angre ikke et sekund, må bare innstille seg på at svangerskapet blir litt tyngre og at det blir litt ekstra mye å gjøre når de kommer. Etter masse skuffelser i forsøket på å få en søsken til datteren vår, gleder jeg meg nå over at vi kan se frem til å bli en familie på 5.

Skrevet

Tusen takk til alle som gidder å svare. Det er jommen meg mange spørsmål i en sånn prosess!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...